Ana Sayfa ŞİRKET HABERLERİ Önemli Şirket Haberleri ve Değerlendirilmesi 16.05.2019

Önemli Şirket Haberleri ve Değerlendirilmesi 16.05.2019

63
Paylaş

16.05.2019 Cuma sabahı itibariyle açıklanmış önemli şirket haberlerinin Ziraat Yatırım araştırma bölümü değerlendirmesi ile aşağıda bulabilirsiniz.

Petkim (PETKM, Öneri “AL”, Nötr): 30.04.2019 tarihinde, Şirketin çıkarılmış sermayesinin, tamamı geçmiş yıl karlarından karşılanmak üzere, 1.650mn TL’den 2.112mn TL’ye artırılmasına ve bunun için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuruda bulunulmasına karar verildiği kamuya duyurulmuştu. Bu kapsamda Sermaye Piyasası Kurulu’na gerekli başvuruda bulunulmuştur.

ORGE ENERJİ (ORGE, Sınırlı Pozitif): Şirket, İstanbul’da inşası devam etmekte olan İbn Haldun Üniversitesi Projesi’nin elektrik tesisat işlerinin bir kısmına yönelik olarak verdiği 1,2mn Euro+KDV ve 7,5mn TL+KDV’den oluşan toplam 15,8mn TL+KDV tutarındaki teklifin kabul edildiğini bildirmiştir. Görgülü Plus İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile alt yüklenici sözleşme görüşmelerine en kısa sürede başlanacaktır. İşin Haziran 2020’de bitirilmesi planlanmaktadır. Sözleşme görüşmelerinin olumlu ya da olumsuz şekilde tamamlanması sonrasında gerekli açıklamalar yatırımcılarımız ve kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Bera Holding (BERA): Grup Şirketlerinden “MPG Makine Prodüksiyon Grubu Makine İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş.” ile “Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş” arasında “Robot Kol Sistemi” alımına ilişkin 3.234.695 Euroluk sözleşme imzalanmıştır. Teslimatlar, proje takvimine bağlı olarak 1 yıl içerisinde partiler halinde gerçekleştirilecektir
.
Turcas Petrol (TRCAS): Turcas Petrol CEO’su Batu Aksoy, jeotermal gibi yenilenebilir kaynaklardan enerji üreten santrallere mali destek veren YEKDEM sisteminin akıbeti belli olduktan sonra yeni bir jeotermal santral yatırımını değerlendirebileceklerini söyledi. Şirketin genel kurul toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Aksoy, “Bir yatırım yaparsak büyük ihtimalle 2019-2020’de jeotermali önceliklendireceğiz. Ama hükümetin 2020 sonrası YEKDEM stratejisini açıklamasını istiyoruz ki öngörülebilirliğe istinaden yatırımları yapalım” dedi. Kaynak: Dünya

Ziraat Yatırım Menkul Değerler
www.ziraatyatirim.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.