Ana Sayfa GÜNDEM Trump’a Halkın Desteği Yüzde 3 Arttı

Trump’a Halkın Desteği Yüzde 3 Arttı

359
Paylaş

Kasırga mağdurlarına yönelik çalışmalara para ayırması ve devlet dairelerinin bütçe onayı henüz alınmamış olması nedeniyle kapanmasını önlemek amacıyla Demokratlar’la birlikte çalışması Amerika Başkanı Donald Trump’a puan kazandırdı.

VOA internet sitesinde yer bulan habare göre; Trump’a destek oranı, NBC Televizyonu ve Wall Street gazetesi tarafından yapılan son ankette Ağustos ayından sonra 3 puan yükselerek 43’e ulaştı ancak hala halkın yüzde 52’si Trump’ın başkanlığından memnun değil.

Politico dergisi ve Morning Consult’ın anketi de benzer bir yükseliş ile Trump’a desteğin yüzde 39’dan 43’e çıktığını gösteriyor. RealClearPolitics anketi de yüzde 2,5’lik bir artışla Trump’a olan halk desteğinin yüzde 40’a çıktığını ortaya koyuyor.

Trump’a verilen destek partisi Cumhuriyetçiler’in karşı çıkmasına rağmen Trump’ın Demokratlar’la işbirliği yaparak 30 Ekim tarihinden itibaren hükümetin 90 gün süreyle daha kapanmasını önleyecek adımları atması sayesinde arttı. Başkan benzer şekilde kasırga mağdurlarına yapılacak yardım konusunda da Demokratlarla işbirliğine gitti.