Ana Sayfa ALTIN Ons Altın Ne Oldu?

Ons Altın Ne Oldu?

317
Paylaş

İntegral Menkul Değerler AŞ araştırma bölümü ons altın raporunu yayınladı. Rapora göre;

Ons altın, ABD dolarının forex piyasalarında ivme kazanmasıyla birlikte 1282$ seviyesine kadar geri çekildi. Dün Yellen’ın konferansta yapmış olduğu açıklamalar, piyasalara bir faiz artırımının daha masada olduğunu gösterdi. Fed’in aralık ayı ihtimalleri küçük bir artış ile %60’ların üzerine çıkmış olması doların pozitif fiyatlanmasına yardımcı oluyor. Bununla birlikte bu hafta içerisinde Trump’ın vergi tasarısına yönelik görüşmeler sürüyor. Şayet tasarının problemsiz bir şekilde sonuçlanması doların olumlu görünümünü destekleyebilir. Dolar endeksi 93.0 üzerindeki ısrarcı seyrini sürdürüyor ve ABD 10 yıllık tahvil faizleri %2.30 seviyesine kadar yaklaştı. Yani güvenli liman talebi yaratacak bir gelişme olmadığı takdirde temel göstergelerin şimdilik ons altının aleyhine işlediği görülüyor. Günün geri kalanında önemli bir veri takvimi yer almayıp ABD’nin bütçe ve vergi taslağına ilişkin olası haber akışlarına karşı dikkatli olmakta fayda var.

Teknik Analiz: Ons altın 1288$ destek seviyesinin altına sarktı. Altının bu seviye altındaki seyrini koruması 1281$ / 1272$ destek alanına doğru satış baskısının güç kazanmasına neden olabilir. Buna karşın destek seviyelerinden olası geri dönüşlerde 1288$ ilk direnç noktası olarak karşımıza çıkarken bir sonraki etapta 1295$ ana direnç noktası olarak hedeflenebilir.

Direnç: 1288 / 1295 /  1300

Destek: 1281 / 1270 / 1262

www.integral.com.tr

Yasal Uyarı Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.