Ana Sayfa EMTİA Platinyum Sözleşmelerinde Düşüş Hız Kesiyor

Platinyum Sözleşmelerinde Düşüş Hız Kesiyor

313
Paylaş

PhillipCapital Menkul değerler AŞ araştırma bölümü ‘Yurtdışı Vadeli Piyasalar Günün Grafiği’ raporunu yayınladı. Buna göre;

Platinyum (Ocak – PLEF8)

Trend: Yatay

Destekler: 907, 893

Dirençler: 930, 946

Yorum: Eylül ayında aralıksız şekilde değer kaybeden NYMEX Platinyum sözleşmesinde, düşüş hız kesiyor ve kısa vadede yatay trend göze çarpıyor. Bu oluşum, günlük grafikteki olumsuz havayı dağıtacak güce henüz erişemese de, piyasa oyuncuları yükselen dipler eşliğinde 915 – 930 bandını bir süreliğine değerlendirebilir. Bu tarz işlemler genellikle gün içi ve yakın TP seviyeli gerçekleşebilir. 4 saatlik grafiğe göre 930 üstü kapanışlarda 946 direnci hedef olabilecekken, 907 desteği aşağısındaki kapanışlarda ise orta vadeli algı tekrar baskın çıkabilir ve 893 seviyesine doğru düşüşler görülebilir.

www.phillipcapital.com.tr

Yasal Uyarı: Bu dokümanda yer alan her türlü bilgi, değerlendirme ve yorum güvenilir olduğu düşünülen PhillipCapital Menkul Değerler A.Ş. Araştırma Departmanı tarafından hazırlanmış olup, burada sunulan bilgilerin doğruluğu ve bütünlüğü konusunda makul özen gösterilmiş olmakla beraber, olabilecek hatalar ve eksikliklerden sorumlu değildir. Burada yer alan fiyatlar, veriler ve bilgilerin tam ve doğru olduğu garanti edilemez, içerik haber verilmeksizin değiştirilebilir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Herhangi bir yatırım aracının alım – satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu belgede yer alan yatırımla ilgili bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Burada yer alan görüşler, yatırımcının mali durumuna veya risk ve getiri tercihlerine uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilere uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, değerlendirme, yorum ve istatistiki şekil ve değerlendirmelerin kullanımı sonucunda ortaya çıkacak doğrudan ve /veya dolaylı zararlardan PhillipCapital Menkul Değerler A.Ş. sorumlu olmayacaktır. Tüm hakları saklıdır. Bu belgenin hiçbir bölümü; PhillipCapital Menkul Değerler A.Ş.’nin önceden yazılı izni alınmaksızın çoğaltılamaz, yayınlanamaz veya fotokopi, mekanik kopyalama ve elektronik ortam dahil olmak üzere hiçbir surette dağıtılamaz. Size sunulan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.