Ana Sayfa Son Dakika MEHMET ŞİMŞEK: IMF/DÜNYA BANKASI TOPLANTILARINA KATILMAK ÜZERE BİRAZDAN WASHİNGTON’A UÇUYORUZ. ABD İLE...

MEHMET ŞİMŞEK: IMF/DÜNYA BANKASI TOPLANTILARINA KATILMAK ÜZERE BİRAZDAN WASHİNGTON’A UÇUYORUZ. ABD İLE SORUNLARIMIZI DİYALOG İLE ÇÖZECEĞİZ

120
Paylaş

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek: Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Dünya Bankası toplantılarına katılmak üzere birazdan Washington’a uçuyoruz. ABD ile sorunlarımızı diyalog ile çözeceğiz.

Hazine’den yapılan basın açıklaması şöyle;

Başbakan Yardımcımız Sayın Mehmet Şimşek ve beraberindeki heyet, 11-15 Ekim 2017 tarihlerinde Amerika Birleşik Devletleri’nde her yıl düzenlenen Uluslararası Para Fonu/Dünya Bankası Yıllık Toplantıları’nda Türkiye’yi temsil etmek üzere Vaşington’a hareket etti.

Başbakan Yardımcımız Sn. Mehmet Şimşek söz konusu toplantılar kapsamında, 12-13 Ekim 2017 tarihlerinde düzenlenecek G20 Maliye Bakanları Toplantısına iştirak edecektir.

Başbakan Yardımcımız Sn. Şimşek, ABD temasları süresince uluslararası kuruluşların başkanları, bakanlar ve merkez bankası başkanları ile bir dizi ikili görüşmeler yapacak, sivil toplum ve düşünce kuruluşlarının üst düzey yöneticileri, iş dünyası temsilcileri ile bir araya gelecektir. Sn. Başbakan Yardımcımız ayrıca ABD temasları süresince bir dizi yatırımcı toplantılarına da katılacaktır.