Ana Sayfa ŞİRKET HABERLERİ Önemli Şirket Haberleri ve Değerlendirilmesi 12.10.2017

Önemli Şirket Haberleri ve Değerlendirilmesi 12.10.2017

459
Paylaş

12.10.2017 Perşembe sabahı itibariyle açıklanmış önemli şirket haberlerinin Ziraat yatırım araştırma bölümü değerlendirmesi ile aşağıda bulabilirsiniz.

Aksigorta (AKGRT, Pozitif):

Şirket’in bu yılın Eylül ayındaki prim üretimi bir önceki yılın aynı dönemine göre %60 oranında artarak 202,5mn TL’ye yükselmiştir. Eylül ayındaki prim üretimi ile birlikte Şirket’in yılın ilk dokuz ayındaki prim üretimi bir önceki yılın aynı dönemine göre %27 oranında artarak 1,75milyar TL’ye yükselmiştir.

Emlak Konut GYO (EKGYO, Öneri “AL”, Nötr):

2. Oturumu dün yapılan İstanbul Bakırköy Şevketiye Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesi iptal edilmiştir.

Vakıfbank (VAKBN, Öneri “AL”, Nötr):

Banka tarafından talep toplama yolu ile 16-17-18 Ekim 2017 tarihlerinde 126 gün vadeli 300mn TL nominal değerli ve 217 gün vadeli 100mn TL nominal değerli finansman bonolarının halka arz edilmesine ilişkin başvuru SPK tarafından onaylanmıştır.

Desa Deri (DESA, Sınırlı Pozitif):

Desa Deri Samsonite Europe NV ile üretim sözleşmesi imzaladığını açıkladı.

İzmir Fırça (IZFAS, Sınırlı Negatif):

Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Şirkete 76bin TL vergi tarhı, 228bin vergi ziyaı cezası, 38bin TL özel usulsüzlük cezası kesmiştir. Cezalarla ilgili olarak uzlaşma talebinde bulunulmuş olup, yasal yollara da başvuru yapılacağını açıklanmıştır.

Finansbank (FINBN, Nötr):

Banka yurtdışında, toplam 850mn USD veya muadili Türk Lirası veya yabancı para tutarına kadar azami 10 yıl vadeli borçlanma aracı ihraç edilmesine karar verildiğini duyurmuştur.

Şekerbank (SKBNK, Nötr):

Türk Lirası cinsinden yurtiçinde, 1,5milyar TL tutara kadar borçlanma aracı ihracı konusunda SPK ve Borssa İstanbul’a gerekli başvuruda bulunulduğu duyurulmuştur.

Ziraat Yatırım Menkul Değerler
www.ziraatyatirim.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.