Ana Sayfa EMTİA Doğal Gazdaki Durgun Seyir Yatırım Fırsatı Yaratabilir

Doğal Gazdaki Durgun Seyir Yatırım Fırsatı Yaratabilir

308
Paylaş

PhillipCapital Menkul Değerler AŞ yurtdışı piyasalar bölümü doğal gazdaki durgun seyrin yatırımfırsatı yaratabileceği değerlendirmesinde bulundu. Şirket raporunda şu ifadelere yer verdi:

Doğal Gaz (Aralık – NGEZ7)

Trend: Yatay

Destekler: 2.83, 2.76, 2.64

Dirençler: 3.09, 3.17, 3.28

Yorum: New York Ticaret Borsası’nda işlem gören Doğal Gaz vadeli kontratı yılın ikinci yarısından bu yana, geçmiş dönemlere nazaran sakin bir şekilde fiyatlanıyor. Piyasa oyuncuları 2.83 ve aşağısını ucuz, 3.09 ve yukarısını ise pahalı buluyorlar – dolayısıyla günlük kapanışlar da genellikle bu seviyeler arasında gerçekleşiyor. Mevcut durum sürdüğü müddetçe yatırımcılar, yakın vadeye benzer yeni fiyatlamalara yönelik pozisyon almak isteyebilirler. Diğer senaryolarda ise, 2.76 altında 2.64 ve 3.17 üstünde 3.28 seviyelerine doğru ataklar görülebilecektir.

www.phillpcapital.com.tr

Uyarı notu: Bu dokümanda yer alan her türlü bilgi, değerlendirme ve yorum güvenilir olduğu düşünülen PhillipCapital Menkul Değerler A.Ş. Araştırma Departmanı tarafından hazırlanmış olup, burada sunulan bilgilerin doğruluğu ve bütünlüğü konusunda makul özen gösterilmiş olmakla beraber, olabilecek hatalar ve eksikliklerden sorumlu değildir. Burada yer alan fiyatlar, veriler ve bilgilerin tam ve doğru olduğu garanti edilemez, içerik haber verilmeksizin değiştirilebilir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Herhangi bir yatırım aracının alım – satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu belgede yer alan yatırımla ilgili bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Burada yer alan görüşler, yatırımcının mali durumuna veya risk ve getiri tercihlerine uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilere uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, değerlendirme, yorum ve istatistiki şekil ve değerlendirmelerin kullanımı sonucunda ortaya çıkacak doğrudan ve /veya dolaylı zararlardan PhillipCapital Menkul Değerler A.Ş. sorumlu olmayacaktır. Tüm hakları saklıdır. Bu belgenin hiçbir bölümü; PhillipCapital Menkul Değerler A.Ş.’nin önceden yazılı izni alınmaksızın çoğaltılamaz, yayınlanamaz veya fotokopi, mekanik kopyalama ve elektronik ortam dahil olmak üzere hiçbir surette dağıtılamaz. Size sunulan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.