Ana Sayfa EMTİA Bakır Hala Olumsuz bölgede

Bakır Hala Olumsuz bölgede

307
Paylaş

PhillipCapital Menkul Değerler AŞ bakır fiyatları raporunu yayınladı. Kurumun konu ile ilgili raporu aşağıda yer almaktadır.

Bakır (Aralık – CPEZ7)

Trend: Alçalan (Kısa vade)

Destekler: 3.02, 2.90

Dirençler: 3.2575, 3.3575

Yorum: COMEX’te işlem gören Bakır kontratında fiyatlar günlük grafikte yükselen kanalın destek çizgisine doğru konsolide olmaya devam ediyor. Önceki analizimizde de belirttiğimiz üzere 3.1590 seviyesi pivot olarak takip edilebilir. Günlük kapanışların bu seviye etrafındaki konumuna göre emtia, 3.0200 – 3.1590 veya 3.1590 – 3.2575 bantlarında dalgalanabilir. Fiyatlar, kanal alt çizgisine değdikten sonra bu seviye üzerinde tutunabilirse boğalar piyasaya tekrar hakim olabilir. Aksi takdirde satış baskısı derinleşebilir ve Eylül sonundaki dip seviyesi olan 2.90’a doğru düşüşler görülebilir.

www.phillipcapital.com.tr

Uyarı notu: Bu dokümanda yer alan her türlü bilgi, değerlendirme ve yorum güvenilir olduğu düşünülen PhillipCapital Menkul Değerler A.Ş. Araştırma Departmanı tarafından hazırlanmış olup, burada sunulan bilgilerin doğruluğu ve bütünlüğü konusunda makul özen gösterilmiş olmakla beraber, olabilecek hatalar ve eksikliklerden sorumlu değildir. Burada yer alan fiyatlar, veriler ve bilgilerin tam ve doğru olduğu garanti edilemez, içerik haber verilmeksizin değiştirilebilir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Herhangi bir yatırım aracının alım – satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu belgede yer alan yatırımla ilgili bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Burada yer alan görüşler, yatırımcının mali durumuna veya risk ve getiri tercihlerine uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilere uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, değerlendirme, yorum ve istatistiki şekil ve değerlendirmelerin kullanımı sonucunda ortaya çıkacak doğrudan ve /veya dolaylı zararlardan PhillipCapital Menkul Değerler A.Ş. sorumlu olmayacaktır. Tüm hakları saklıdır. Bu belgenin hiçbir bölümü; PhillipCapital Menkul Değerler A.Ş.’nin önceden yazılı izni alınmaksızın çoğaltılamaz, yayınlanamaz veya fotokopi, mekanik kopyalama ve elektronik ortam dahil olmak üzere hiçbir surette dağıtılamaz. Size sunulan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.