Ana Sayfa HABERLER Siemens 7 Bin Kişiyi İşten Çıkaracak

Siemens 7 Bin Kişiyi İşten Çıkaracak

182
Paylaş

Siemens, aldığı kararla birlikte 7 bin kişiyi işten çıkaracağını açıkladı.

Alman elektronik devi Siemens, aldığı kararla birlikte küçülmeye gittiğini açıkladı. Bünyesinde çalışan 7 binden fazla işçinin işine son vermeyi amaçlayan Siemens, bu işten çıkartmaların yarısını ana vatanında bulunan işçilerden seçiyor.

Siemens, küresel pazarda düşen satışları nedeniyle bu kararı aldı. Bu kararın yanı sıra enerji santralleri ve motor üretimi alanında yaşanan problemler de işaret edilirken, ilk olarak işten çıkartmanın Almanya’nın doğusunda bulunan Görlitz ve Leipzig’deki iki merkezinden 920 kişi ile gerçekleştirileceği söyleniliyor.

Daha sonra Erlangen ve Offenbach kentlerindeki işletmelerini de birleştirilecek olan şirket, bu yolla ise 2 bin 500 kişiyi işten çıkaracak. Bununla da yetinilmeyerek ABD’deki fabrikalarından 800 kişinin görevine son verilecek.

Siemens Yönetim Kurulu’ndan Lisa Davis yaptığı açıklamada,”Enerji üretimi sanayisi, boyutları ve hızı açısından şimdiye kadar görülmemiş bir dönüşüm içinde. Şu an aldığımız önlemler, bundan üç yıl önce işletmemizin değişen piyasa şartlarına ayak uydurması için başlattığımız çalışmaların devamı niteliğinde” ifadelerini kullandı.