Ana Sayfa DÖVİZ Dolar Kuru Güne Alıcılı Başladı

Dolar Kuru Güne Alıcılı Başladı

31
Paylaş

Dün uluslararası piyasalarda gerileyerek günü 3,9058 liradan kapatan dolar kuru yeni güne hafif yükselişler ile başladı.

En düşük 3,9025 lirayı gören dolar/TL paritesi uluslararası piyasalarda saat 08.30 itibariyle yüzde 0,11 artışla 3,9102 liradan alıcı buluyor.

Aynı dakikalarda Euro kuru ise yüzde 0,18 artışla 4,6575 liradan işlemlerine devam ediyor.

Analisteler dolar kurunun yönü ile ilgili olarak, adı Hakan Atilla olarak değiştirilen ABD’de devam eden davanın seyri ve ABD vergi indirimi sürecinin yakından takip edilmesi yönünde görüş bildiriyorlar.

Diğer gelişen ülke para birimlerinin ABD doları karşısındaki son durumu ise şöyle;

SEMBOLACKLSONGUN.F%
USDCNHCIN YUANI (HONG KONG)66.055+0,16
USDTRYDOLAR/TURK LIRASI3,9102+0,11
USDPHPPHILIPPINE PESOS50,35+0,07
USDMYRMALEZYA RINGGIT41.185+0,07
USDBRLBREZILYA REALI32.285+0,02
USDPENPERU SOLU32.343+0,00
USDCOPKOLOMBIYA PEZOSU3000,90+0,00
USDCLPSILI PESOSU637,93+0,00
USDZARGUNEY AFRIKA RANDI1.376.970+0,01
USDPLNPOLONYA ZLOTY353.640-0,06
USDCZKCEK KORUNASI213.600-0,05
USDIDRENDONEZYA RUPIAH13516,0-0,05
USDTHBTHAI BAHT32.605-0,06
USDTWDTAYVAN DOLARI30.011-0,08
USDMXNMEKSIKA PESOSU185.769-0,08
USDHUFMACAR FORINTI260.980-0,08
USDRUBRUS RUBLESI584.332-0,09
USDINRHINDISTAN RUPEESI64.412-0,13
USDEGPMISIR PAUNDU177.200-2,32

Dolar/TL Günlük Grafik