Ana Sayfa DÖVİZ Dolar Kuru Uluslararası Piyasalarda Hafif Yükselişte

Dolar Kuru Uluslararası Piyasalarda Hafif Yükselişte

90
Paylaş

Dolar kuru uluslararası piyasalarda saat 08.00 itibariyle yüzde 0,18 artışla 3,9695 liradan işlem görüyor.

Euro kuru ise aynı dakikalarda yüzde 0,25 artışla 4,7045 liradan alıcı buluyor.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi kurlar ile ilgili olarak dün yaptığı açıklamada “Dövizdeki hareket spekülatif, Aralık ayının sonlarına doğru normalleşeceğini düşünüyorum” değerlendirmesinde bulunmuştu.

Gelişen ülke para birimlerinin ABD doları karşısındaki son durumu ise şöyle;

SembolAçıklamaSonGUN.F%
USDCLPSILI PESOSU641,32+0,54
USDZARGUNEY AFRIKA RANDI1.368.845+0,19
USDTRYDOLAR/TURK LIRASI3,9694+0,18
USDPHPPHILIPPINE PESOS50,36+0,13
USDRUBRUS RUBLESI584.500+0,11
USDMYRMALEZYA RINGGIT41.070+0,09
USDIDRENDONEZYA RUPIAH13520,0+0,07
USDEGPMISIR PAUNDU177.600+0,06
USDMXNMEKSIKA PESOSU185.4220,00
USDBRLBREZILYA REALI32.1350,00
USDINRHINDISTAN RUPEESI64.416-0,01
USDTWDTAYVAN DOLARI29.971-0,16
USDTHBTHAI BAHT32.565-0,06
USDCNHCIN YUANI (HONG KONG)66.061-0,03
USDCZKCEK KORUNASI215.115-0,04
USDPLNPOLONYA ZLOTY354.670-0,05
USDPENPERU SOLU32.310-0,09
USDHUFMACAR FORINTI262.340-0,08
USDCOPKOLOMBIYA PEZOSU2992,00-0,13

Dolar/TL Günlük Grafik