Ana Sayfa ALTIN Ons Altın & Gümüş Analizi 27.12.2017

Ons Altın & Gümüş Analizi 27.12.2017

166
Paylaş

İntegral Yatırım Menkul Değerler Araştırma Bölümünün hazırladığı  Ons Altın & Gümüş Analizi aşağıda yer almaktadır:

Ons altın, piyasalardaki hacmin azalması ve doları güçlendirecek yeni bir nedenin yer almaması ile değerlenmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Bitcoin’le ilgili çıkan haberlerden destek bulan ons altın şimdilik doların zayıf görünümünden de nemalandığını söyleyebiliriz. Üç haftanın en yüksek seviyesine ulaşan ons altının 1283$ seviyesi üzerinde bir kapanış yapması halinde kıymetli metal son 7 gündür aralıksız yükselmiş olacak. Veri akışı sakin. Takibimizde daha çok ikincil düzey veriler var. ABD piyasaları açılışı sonrasında ABD cephesinde tüketicim güven endeksi verisi ve bekleyen konut satışları datası yer alacak. Etki alanının sınırlı kalması beklenen bu verilerin göstereceği performans sakin görünümün devam etmemesi adına önemli olabilir.
Teknik Analiz: Ons altın 100 günlük HO karşılık gelen 1286$ seviyesini gün içerisinde test etmesine karşın anlık olarak bu seviyenin altında kaldığı görülüyor. Dün ABD piyasalarının açılışı sonrasında ons altında kazanılan pozitif görünümün bugünde sürmesi durumunda 1290$ direnci ön plana çıkabilir. Buna karşın aşağı yönlü düzeltme hareketlerinde ise kısa vadede 1280$ seviyesi en yakın destek noktası olarak izlenebilir.
Altın
Dirençler: 1290 / 1295 / 1300
Destekler: 1280 / 1273 / 1262
Gümüş
Direnç: 17.05 / 17.30 / 18.00
Destek: 15.60 / 14. 90 / 14.40

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.integralmenkul.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılaraak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.