Ana Sayfa ŞİRKET HABERLERİ Önemli Şirket Haberleri ve Değerlendirilmesi 11.01.2018

Önemli Şirket Haberleri ve Değerlendirilmesi 11.01.2018

182
Paylaş

11.01.2018 Perşembe sabahı itibariyle açıklanmış önemli şirket haberlerinin Ziraat yatırım araştırma bölümü değerlendirmesi ile aşağıda bulabilirsiniz.

Akbank (AKBNK, Öneri “EKLE”, Nötr):

Banka takipteki kredi alacakları portföyünün 774mn TL anapara bakiyesi tutarındaki kısmı, toplam 36mn TL bedel karşılığında satıldığını duyurmuştur

Brisa (BRISA, Nötr):

Türkiye Petrol , Kimya ve Lastik Sanayi İşçileri Sendikası ile Şirket arasında işçilerin ücret ve sosyal haklarını kapsayan 20.Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerine 11 Ocak 2018 tarihinde başlanacaktır.

Good-Year (GOODY, Nötr):

Türkiye Petrol, Kimya ve Lastik Sanayii Sendikası (Lastik-İş) ile şirket arasında İzmit ve Adapazarı Fabrikalarında çalışan işçilerin ücret ve sosyal haklarını kapsayan Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerine 11.01.2018 tarihi itibariyle başlanacaktır.

Türk Tuborg (TBORG, Sınırlı Pozitif):

Şirket ile Tek-Gıda İş Sendikası arasında 01.09.2017 – 31.08.2019 dönemi için yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanmıştır. Buna göre, toplu iş sözleşmesinin birinci yılında kapsam içi personelin aylık ücretlerine seyyanen brüt 465 TL ve beher kıdem yılı için 7 TL artış yapılmasına, ikinci yılında ise TÜİK Tüketici Fiyatları Endeksi oranı baz alınarak yapılacak artışa ilaveten seyyanen brüt 130 TL artış yapılmasına karar verilmiştir.

Vestel Elektronik (VESTL, Nötr):

Dünyanın en büyük Tüketici Elektroniğii Fuarı CES’te 65 ve 75 inç OLED akıllı televizyonlarını, akıllı beyaz eşyaları ve dijital reklam panolarını tanıtan Vestel’in CEO’su Turan Erdoğan, OLED ve MicroLED dışında teknolojilerin başarılı olacağına inanmadığını söyledi. Turan Erdoğan, “MicroLED teknolojisi şu an için ev kullanıcılarından çok kurumsal pazarı hedefliyor. Satışlarımızın önemli bir bölümünü Avrupa’ya yapıyoruz. Biz genelde çift haneli yıllardan umutluyuz. Dünya Kupası dolayısıyla bir önceki yıla göre yüzde 15 ile 20 arasında artış bekliyoruz. İhracata olumlu yönde etki yapacağını düşünüyoruz” diye konuştu. (Kaynak: Sabah)

Ziraat Yatırım Menkul Değerler
www.ziraatyatirim.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görrüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.