Ana Sayfa ŞİRKET HABERLERİ Önemli Şirket Haberleri ve Değerlendirilmesi 12.01.2018

Önemli Şirket Haberleri ve Değerlendirilmesi 12.01.2018

175
Paylaş

12.01.2018 Cuma sabahı itibariyle açıklanmış önemli şirket haberlerinin Ziraat yatırım araştırma bölümü değerlendirmesi ile aşağıda bulabilirsiniz.

Petkim (PETKM, Öneri “EKLE”, Nötr):

Fitch Ratings Şirket’in uzun vadeli kredi ratingini ‘B’, görünüm durağan, olarak vermiştir. Moody’s Investors Service Ltd. (“Moody’s”) tarafından Şriket’e uzun vadeli kredi ratingi olarak ‘B1’ verilmiştir. Görüntü durağandır.

Koza Altın (KOZAL, Sınırlı Pozitif):

Koza Altın İşletmeleri ve Koza Holding, haklarındaki vergi cezalarıyla ilgili uzlaşma yoluna gidildiğini açıkladı. Uzlaşma sonucuna göre, Koza Holding için tahakkuk eden uzlaşma tutarı gecikme faizleri ile birlikte 27,7mn TL olurken, Koza Altın İşletmelerii’nin uzlaşma tutarı gecikme faizleri ile birlikte 71,3mn TL oldu.

Mavi Giyim (MAVI, Nötr):

Mavi Giyim’in ortaklarından Blue International Holding BV’nin sahip olduğu Şirket sermayesinin %19,1’ine tekabül eden toplam 9.507.103 TL nominal değerli payların, 1 TL nominal değerli pay için 52,25 TL fiyatla yurt içi ve yurt dışında yerleşik yatırımcılara (75 adet) İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. (alıcı ve satıcı üye) aracılığıyla satışı toptan alış satış işlemleri kapsamında 12/01/2018 tarihinde gerçekleştirilecektir.

Yapı Kredi Bankası (YKBNK, Öneri “EKLE”, Nötr):

Bloomberg’e bilgi veren kaynaklar, İtalyan UniCredit SPA ve Koç Holding’in eşit ortak olduğu Yapı Kredi’de 1 milyar USD sermaye artırımına hazırlandığını kaydetti. Kaynaklar, Yapı Kredi’nin sermaye artırım çalışması için Bank of America Merrill Lynch ve Citigroup Inc ile çalışmaya yakın olduğu bilgisini verdi. Ayrıca sermaye artırımının %80’inin iki ana sermayedarın katkısı ile, geri kalanının ise yeni hisse ihracı ile olabileceğğinin kaynaklar tarafından belirtildiği de haberde yer aldı. Sermaye enjeksiyonunun bankanın risk ağırlıklı aktiflerini güçlendireceği, böylece bankanın sermaye yeterlilik oranını yükseltebileceği belirtiliyor. Diğer yandan, Koç Holding ise Yapı Kredi’nin sermaye artırımı konusunda henüz karara varılmadığını bildirdi. Kaynak: Bloomberg

Akdeniz Güvenlik (AKGUV, Nötr):

Şirket ağırlıklı olarak kamu kurum ve kuruluşlarına plaka tanıma, araç takip ve denetimli serbestlik konularında projeler üreten bilişim sektörünün önemli oyuncusu Tanıtek’in %50 hissesini satın aldıığını açıkladı.

Ziraat Yatırım Menkul Değerler
www.ziraatyatirim.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.