Ana Sayfa ALTIN Emtia Analizi-Ons Altın & Gümüş Analizi

Emtia Analizi-Ons Altın & Gümüş Analizi

183
Paylaş

İntegral Yatırım Menkul Değerler Araştırma Bölümünün hazırladığı Ons Altın & Gümüş Analizi aşağıda yer almaktadır:

Ons altın forex piyasalarında bugün 1332$ – 1338$ aralığında yaklaşık olarak 6$’lık bir fiyat hareketi izledi. Yukarı yönlü hamleler ons altında zayıf kalıyor. Herhangi bir haber akışının yer almaması gündemin sakin kalmasının yanı sıra doların küresel piyasalarda zayıf görünümü koruması ons altının 1327$ üzerinde seyretmesine imkan tanıyor. Günün geri kalanında gündem sakin. Dünya ekonomi forumu başladı ve Cuma gününe kadar devam etmesi bekleniyor. Dünyanın önde gelen siyasi ve ekonomi isimlerinin katılacağı bu forumda konuşmalara dikkat etmekte fayda var.
Dolar endeksi 90.30 seviyesi üzerinde ve çok güçlü bir görünümü yok. ABD 10 yıllık tahvil faizlerinde satıcılı bir görünüm izleniyor. Faizler %2.6190 seviyesine kadar gerilemiş durumda. Tahvil faizlerindeki aşağı yönlü eğilimin korunması ons altında yukarı yönlü tepkilerin gelmesini sağlayabilir.
Teknik Analiz: Ons altın kısa vadeli düşüş trendi altında 1342$ direncine yakın bir noktada şekilleniyor. Kıymetli metal yukarı yönlü hamlesinde zayıf kalıyor ve 1342$ direncine yaklaştığında yorulma belirtileri vermekte. Bu nedenle ons altın için yukarı yönlü hareketin devam etmesi adına 1342$ üzerindeki seyirlere ihtiyaç var. Buna karşın aşağıda 1334$ seviyesi en yakın destek konumunda ve bu seviyenin altına uzamalarda satışların 1327$ seviyesinin alt noktasına devam edip etmeyeceği önemli olacak.
Altın
Dirençler: 1342 / 1350 / 1362
Destekler: 1334 / 1327 / 1320
Gümüş
Direnç: 17.45 / 18.00 / 18.50
Destek: 15.60 / 14. 90 / 14.40

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.integralmenkul.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.