Ana Sayfa ŞİRKET HABERLERİ Önemli Şirket Haberleri ve Değerlendirilmesi 26.01.2018

Önemli Şirket Haberleri ve Değerlendirilmesi 26.01.2018

228
Paylaş

26.01.2018 Cuma sabahı itibariyle açıklanmış önemli şirket haberlerinin Ziraat yatırım araştırma bölümü değerlendirmesi ile aşağıda bulabilirsiniz.

Alarko GYO (ALGYO, Nötr):

Şirket’in portföyünde yer alan gayrimenkuller için 2017 yılında yapılan yıllık kira sözleşmeleri tutarı KDV hariç yaklaşık 25mn TL’dir. Yıl içinde gerçekleşen konut satışların bildirimi satışların yapıldığı tarih itibarıyla yapılmıştır.

Çelebi Hava (CLEBI, Sınırlı Negatif):

Şirketin 23 Ağustos 2017 tarihli açıklamasında, Şirketin, Hindistan’ın Mumbai şehrinde mukim Chhatrapati Shivaji International Airport (“CSIA”) uluslararası havalimanı işletmecisi Mumbai International Airport Private Limited (“MIAL”) şirketi tarafından, CSIA havalimanında mevcut uluslararası karrgo terminalinin geliştirilmesi, bakımı, 2 Mayıs 2036 tarihine kadar 19 yıl süre ile işletilmesi ve yönetilmesi ile ilgili açılan ihaleye %59 oranla konsorsiyum olarak iştirak ettiği ve ihale makamına teklif sunduğu bildirilmişti. Mial tarafından yapılan bildirime göre, ihale, Şirket dışındaki bir ihale katılımcısı lehine sonuçlanmıştır.

Gözde Girişim (GOZDE, Nötr):

%39 oranında sermaye payı ile hissedarı olduğu Şok Marketler Ticaret A.Ş.’nin paylarının muhtemel halka arzına ilişkin olarak yapılan çalışmalar kapsamında, daha önce bookrunner olarak ataması yapılan Ünlü&Co’nun dünden itibaren geçerli olmak üzere dördüncü global koordinatör olarak yetkilendirilmesine karar verilmiştir.

Şekerbank (SKBNK, Nötr):

25.01.2017 tarihli özel durum açıklamasıyla kamuya duyurulan 9,19 (%91,90) olan 2016 yılı Banka Kurumsal Yönetim Derecelendirme notu; Kobirate Uluslararası Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri A.Ş tarafından 2017 yılı için yapılan değerlendirme sonucunda 9,27’ye (%922,70) yükseltilmiştir.

Vakıfbank (VAKBN, Öneri “AL”, Nötr):

GMTN programı kapsamında hazırlanan 10mn EUR tutarındaki ihraç belgesi SPK tarafından onaylanmıştır.

Akmerkez GYO (AKMGY, Nötr):

2017 yılı içerisinde kamuya açıklanan son finansal tablolarında yer alan aktif toplamının %2’sini geçmeyen kiralama işlemlerinin toplamı KDV hariç aylık 254.521 USD (KDV dahil 300.335 USD) olarak gerçekleşmiştir.

İzmir Fırça ((IZFAS, Sınırlı Pozitif):

2017 yılında Tekzen ile imzalanan sözleşme çerçevesinde İzmir Fırça ürünlerinin Tekzen mağazalarında satışının gerçekleştirilmesine ilişkin sözleşme 2018 yılı için de yenilenmiştir. Bu kapsamda 118 mağazası bulunan Tekzen’in tüm mağazalarında İzmir Fırça ürünlerinin satışı ile birlikte şirketin ciro ve karlılığının olumlu etkilenmesi öngörülmektedir.

Ziraat Yatırım Menkul Değerler
www.ziraatyatirim.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılırr.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.