Ana Sayfa DÖVİZ USD/TRY & EUR/TRY Analizi

USD/TRY & EUR/TRY Analizi

366
Paylaş

İntegral Yatırım Menkul Değerler Araştırma Bölümünün hazırladığı USD/TRY & EUR/TRY Analizi aşağıda yer almaktadır:

USD/TRY & EUR/TRY Analizi
Küresel piyasalarda, Dolar endeksindeki zayıf seyir sürüyor. Dün akşam, ABD Başkanı D. Trump, Davos Zirvesi’ndeki konuşmasında, güçlü Dolar istediğini belirtse bile Doların tam olarak toparlanmasını sağlayamadı. Ancak, bu durum gelişmekte olan ülke piyasalarını rahatsız ettiği için bugün GOP’larda karışık seyirler izleniyor. TL’de bu durumdan negatif nemalanıyor. Ayrıca, bu hafta Afrin ile ilgili yeni bir gelişme yok ve risklerin geçtiğimiz haftaya göre biraz daha azalması da bu hafta iç piyasayı rahatlatan en önemli etken oldu. Veri takvimi açısından, bugün ABD’den açıklanan GSYIH rakamları takip edildi ancak fiyatlamalar üzerinde etkili olmadığını gözlemliyoruz. Günün geri kalanında da, piyasaları hareketlendirecek bir veri takvimi bulunmamakla birlikte olası haber akışlarına karşı dikkatli olmanızı öneririz.
USDTRY
Teknik Analiz: Günlük periyotta, USD/TL kuru alçalan kanal içerisinde hareketini korumaya devam ediyor. Kur bugün 3.7640 seviyesine kadar yükselmesine karşın bu seviyeyi aşamadı. Ancak, kur hala 3.73 seviyesinin üzerinde ısrarla kalmaya devam ediyor. Bu seyrini koruması günün geri kalanında da yukarı yöndeki ivmesi açısından kritik olabilir. Geri çekilmelerde, 3.73 seviyesini destek noktası olarak takip etmeye devam ediyoruz.
Destekler: 3.73 / 3.6950 / 3.63
Dirençler: 3.7640 / 3.7770 / 3.8070
EURTRY
Teknik Analiz: EUR/TL kuru, 4.6720 çevresinde seyrediyor. Kur, geri çekilmelerde sınırlı kalıyor. Geri çekilmelerde, 4.6450 / 4.6340 bölgeleri destek konumunda. Yukarıda ise 4.6730 / 4.68 bölgeleri direnç noktaları olarak takip ediliyor.
Destekler: 4.6450 / 4.6340 / 4.62
Dirençler: 4.6730 / 4.6800 / 4.7230

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.integralmenkul.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri,, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.