Ana Sayfa EMTİA Emtia Analizi-Ham Petrol & Brent Petrol Analizi

Emtia Analizi-Ham Petrol & Brent Petrol Analizi

247
Paylaş

İntegral Yatırım Menkul Değerler Araştırma Bölümünün hazırladığı  Ham Petrol & Brent Petrol Analizi aşağıda yer almaktadır:

Ham Petrol & Brent Petrol Analizi
Petrol piyasasında olumlu hava korunurken petrol fiyatlarının kritik direnç seviyelerinde momentum kaybettiğini belirtmekte fayda var. Ancak bu durum petrol fiyatlarının şimdilik çok derin bir satış dalgası içerisinde olduğu anlamına gelmemekte. Son zamanlarda ABD Dolarında yaşanan dalgalı seyir petrol fiyatlarında hareketliliğe neden oluyor olabilir. Diğer yandan petrol piyasasını destekleyen ana hikayede bir değişiklik olmadığını hatırlatalım. Haftalık bazda açıklanan petrol stok ve petrol üretim verileri kısa periyotta petrol fiyatlarında yukarı ve aşağı yönde harekete neden olabilir. Bugünü yarına bağlayan gece yarısında Amerikan Petrol Enstitüsünden özel petrol stokları açıklanacak.
Teknik Analiz: Amerikan tipi ham petrol (WTI) 66.60$ seviyesinden kaybettiği ivme sonrasında 64.85$ destek seviyesi üzerinde tutunmaya çalışıyor. Yukarı yönlü ana eğilim içerisinde aşağı yönlü gevşeme hareketi izliyoruz. Şimdilik ana trendin değişmediğini ve yukarı yönlü olmaya devam ettiğini belirtelim. WTI, 62.90$ destek seviyesi üzerinde güçlü kalmakta zorlanması halinde satış baskısı hızlanabilir. Şimdilik Amerikan tipi ham petrolü 66.60$ – 64.85$ aralığında izlemeye devam ediyoruz.
Direnç: 66.60 / 67.15 / 69.85
Destek: 64.85 / 62.90 / 61.90

Brent
Direnç: 70.30 / 71.30 / 72.30
Destek: 68.40 / 67.30 /66.00

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.integralmenkul.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, ssadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.