Ana Sayfa BORSA VİOP’ta Son İşlem Günü ve Vade Sonu Uyarısı

VİOP’ta Son İşlem Günü ve Vade Sonu Uyarısı

210
Paylaş

Borsa İstanbul VİOP’ta işlem gören ve vade sonu Ocak 2018 olan olan Pay Opsiyon, DolarTL Opsiyon, EUR/USD Çapraz Kuru Vadeli İşlem, EuroTL Vadeli İşlem, DolarTL Vadeli İşlem, RubleTL Vadeli İşlem, YuanTL Vadeli İşlem, Aylık Baz Yük Elektrik Vadeli İşlem, Çelik Hurda Vadeli İşlem, Aylık Gecelik Repo Vadeli İşlem, Makarnalık Buğday Vadeli İşlem, Anadolu Kırmızı Buğday Vadeli İşlem ve Pay Vadeli İşlem Sözleşmeleri 31 Ocak 2018 Çarşamba gün sonunda itfa olacaktır. Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası İşleyişine İlişkin Uygulama Usulü ve Esaslarında duyurulduğu üzere söz konusu işlem günü sonunda;

– Makarnalık Buğday, Anadolu Kırmızı Buğday ve Pay vadeli işlem sözleşmelerinde bulunan açık pozisyonlar doğrudan fiziki teslimata, diğer vadeli işlem sözleşmelerinde bulunan açık pozisyonlar nakdi uzlaşmaya konu olacaktır.

– Döviz opsiyon sözleşmeleri ve Pay opsiyon sözleşmelerinde karda olan opsiyonlar otomatik kullanıma konu olacaktır. Pay opsiyon sözleşmelerinde karda olmasına rağmen hak kullanımı istenmeyen opsiyonlara ilişkin olarak talimat verilmesi gerekmektedir.

İşleme kapatılacak olan vadeli işlem sözleşmelerine ilişkin bilgiler ekte yer almaktadır. Yeni açılacak sözleşmeler 1 Şubat 2018 Perşembe gününden itibaren VİOP’ta işlem görmeye başlayacaktır. Sözleşmelere ilişkin bilgilere 1 Şubat 2018 tarihli mevcut sözleşmeler ve sözleşme değişiklik dosyası adlı raporlardan http://connect.borsaistanbul.com sayfası üzerinden erişilebilecektir.

Önemle duyurulur.