Ana Sayfa ALTIN Emtia Analizi-Ons Altın & Gümüş Analizi

Emtia Analizi-Ons Altın & Gümüş Analizi

175
Paylaş

Ons altın, sabah saatlerinden bu yana incelendiğinde 1327$ üzerinde güçlü seyirler oluşturamadığını ve kayıplarını 1321$ seviyesine doğru sürdürdüğü gözleniyor. Bu hafta ABD endekslerinde yaşanan sert satış dalgası ons altında pozitif yönde sınırlı etkisini gösterirken, piyasalarda dünden bu yana iyimser görünümün oluşması ons altında şimdilik aşağı yönlü baskı oluşturuyor. Fakat bu iki gün içerisinde biraz dikkatli olmak gerekebilir. Nedeni ise yarın ABD geçici bütçe tasarısının son günü ve yarın akşam saatlerinde görüşmenin olması bekleniyor. Göçmenlikle ilgili olarak uzlaşı sağlanamazsa hükümetin kapanmasını görmek istediğini dün akşam saatlerinde dile getiren ABD Başkanı D.Trump’ın olası açıklamalarına karşı biraz temkinli olmak gerekebilir. Bunun yanı sıra yarın akşam gün bitimine kadar bütçe konusunda bir anlaşmaya varılamadığı takdirde hükümet Trump döneminde ikinci kez kapanmış olacak. Bu nedenle veri takvimi sakin olsa da haber kaynaklarına dikkat edilmesi gerektiğini belirtelim.
ABD tahvil faizlerinde bugün satıcılı bir görüntü varken, dolar endeksinde primli bir seyir izleniyor. Aslında iki enstrümana bakarak net bir dolar algısı var demek doğru değil daha çok temkinli seyirlerin bu aşamada hakim olduğunu söyleyebiliriz.
Teknik Analiz: Ons altın 1321$ destek seviyesinden kuvvet alarak yukarı yönde tepki vermeye çalışıyor. Kıymetli metalin bu seviye üzerinde kalması 1327$ seviyesinin test edilmesini sağlayabilir. Sarı metalde takip edilen teknik göstergelerin geneli değerlendirildiğinde bir ivme kaybının yaşandığı gözlense de destek seviyeleri net bir şekilde kırılmadığı müddetçe net bir düşüş eğilimi görmek için erken olabileceğini de belirtmekte fayda var. Bu nedenle olası destek dönüşlerine karşı dikkatli olmakta fayda var.
Altın
Dirençler: 1327 / 1334 / 1342
Destekler: 1321 / 1312 / 1306
Gümüş
Direnç: 18.00 / 18.50 / 20.10
Destek: 15.60 / 14. 90 / 14.40

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.integralmenkul.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.