Ana Sayfa ALTIN Emtia Analizi-Ons Altın & Gümüş Analizi

Emtia Analizi-Ons Altın & Gümüş Analizi

171
Paylaş

İntegral Menkul Değerler Araştırma Departmanının hazırladığı Ons Altın & Gümüş Analizi aşağıda yer almaktadır:

Küresel piyasalarda doların gücünü koruyor olması ons altın üzerinde baskı unsuru olmaya devam ediyor. Dün akşam saatlerinde ABD’de 2 yıllık bütçe planı konusunda anlaşmaya varmış olmaları dolar üzerinde pozitif etki yarattı. Bugün sona erecek olan geçici bütçe neticesinde, anlaşmaya vardıkları 2 yıllık bütçe planı için hem Senato hem de Temsilciler Meclisinde oylama yapılacak. Onaya kesin gözüyle bakılıyor ve bu nedenle aksi bir durum oluşmadıkça gelebilecek olumlu haber piyasalar üzerinde sürpriz bir hareket yaratmayabilir. Bunun yanı sıra gün içerisinde önemli bir veri takvimi yer almamasına karşın İngiltere merkez bankasının sıkı para politikasına dair daha güçlü mesajları TSİ ile 15:00’te iletiyor olması ons altındaki aşağı yönlü baskıları biraz daha tetiklediğini söyleyebiliriz. Günün geri kalanında gündem sakin fakat olası gelişmelere karşı dikkatli olmakta yarar var.
Teknik Analiz: Ons altın yükselen trendine doğru başlattığı aşağı yönlü yolculukta 1306$ desteğine doğru yakınsadı. Şayet bu seviyenin altına doğru satışlarını derinleştirirse ons altın 1300$ destek noktasını test etmek isteyebilir. Buna karşın teknik göstergelerin zayıflama eğilimi göz önüne alındığında kıymetli metal direnç seviyeleri üzerinde güçlü bir şekilde kalmadığı müddetçe yukarı yönlü hamlelerin zayıf kalabileceğini belirtelim. Kısa vadeli direnç noktası olarak 1312$ seviyesi izlenebilir.
Altın
Dirençler: 1312 / 1321 / 1327
Destekler: 1306 / 1300 / 1295
Gümüş
Direnç: 18.00 / 18.50 / 20.10
Destek: 15.60 / 14. 90 / 14.40

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.integralmenkul.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum vee tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.