Ana Sayfa ALTIN Emtia Analizi-Ons Altın & Gümüş Analizi

Emtia Analizi-Ons Altın & Gümüş Analizi

246
Paylaş

İntegral Menkul Değerler Araştırma Departmanının hazırladığı Ons Altın & Gümüş Analizi aşağıda yer almaktadır:

Ons Altın & Gümüş Analizi
Kıymetli metal, temkinli Dolara rağmen 1320$ seviyesinin üzerinde çok güçlü kalamıyor. Yeni hafta, global endekslerdeki iyimser havanın etkisiyle başlamış durumda ve piyasalardaki korku havasının dağılması, ons altının da yukarı yönde güçlü tepkiler vermesini zorlaştırıyor. Veri takvimi açısından sakin bir gün ancak Dolar endeksinin 90.40 seviyesine yükselme çabası, ons altının gün içi görmüş olduğu en yüksek seviye olan 1326$ ‘nın üzerine atak yapmasını engelledi. Dolayısıyla, günün geri kalanında da Dolar endeksinin seyri ons altın açısından takip edilmeli. Aynı zamanda, ABD 10 yıllık tahvil faizinin de ons altın üzerindeki rolü oldukça önemli. ABD 10 yıllık tahvil faizinde de yükselme iştahı korunuyor ve piyasaların beklentisi tahvil faizinde yukarı yönde atakların sürebileceği yönünde. Bu beklentinin de, ons altın üzerinde baskı kurduğunu ve yükselişini zorlaştırdığını söyleyebiliriz.
Teknik Analiz: Ons altın, 50 günlük hareketli ortalamasının denk geldiği 1313$ seviyesine kadar geri çekilmesine karşın bugün bu seviyeden aldığı destekle yukarı yönde hareket ediyor. Ons altın, şu sıralarda 1319$ seviyelerinde işlem görüyor. Geri çekilmelerde hız kazanabilmesi açısından 1313$ altı kapanışların görülmesi gerekebilir. Yukarıda ise geçtiğimiz hafta 1345$ seviyesini aşamadığı için burası kritik direnç konumunda.
Altın
Dirençler: 1327 / 1334 / 1345
Destekler: 1312 / 1305 / 1295
Gümüş
Direnç: 18.00 / 18.50 / 20.10
Destek: 15.60 / 14. 90 / 14.40

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.integralmenkul.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyedde bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.