Ana Sayfa ALTIN Emtia Analizi-Ons Altın & Gümüş Analizi

Emtia Analizi-Ons Altın & Gümüş Analizi

210
Paylaş

İntegral Menkul Değerler Araştırma Departmanının hazırladığı Günün Stratejisi aşağıda yer almaktadır:

Ons altın, küresel piyasalarda doların toparlanmasına bağlı olarak 1336$ seviyesine kadar gevşedi. Gün içerisinde önemli bir veri akışı yer almamasına karşın, altını destekleyecek yeni bir nedeninde konuşulmaması kıymetli metalin yukarı yönlü hareketini sınırladığını söyleyebiliriz. Günün geri kalanında önemli bir gündem maddesi yok. ABD piyasalarının ilk işlem günü olacak. Bu nedenle TSİ ile 17:30’da piyasa açılışı sonrasında ons altının seyrine dikkat etmekte fayda var.
Teknik Analiz: Ons altın haftalık periyotta yükselen bir trend üzerinde hareket ediyor. Ana resimde pozitif görünümü koruyan ons altında kısa vadeli çekilme alanları olarak 1334$ – 1327$ seviyeleri hedeflenebilir. Fakat bu fiyat denemelerinin ons altının genel görüntüsünde bir bozulma yaratmayacağını belirtelim. Yukarıda ise en yakın direnç noktaları sarı metal için 1342$ – 1344$ aralığı olurken, teknik göstergelerin haftalık periyottaki hafif ivme kaybı değerlendirildiğinde yukarı yönlü hareketin devam etmesi adına bu direnç seviyeleri üzerinde kalıcı bir görünüm izlemeye ihtiyaç olabilir.
Altın
Dirençler: 1342 – 1344 / 1350 / 1362
Destekler: 1334 / 1327 / 1312
Gümüş
Direnç: 18.00 / 18.50 / 20.10
Destek: 15.60 / 14. 90 / 14.40

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.integralmenkul.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.