Ana Sayfa ALTIN Ons Altın & Gümüş Analizi

Ons Altın & Gümüş Analizi

182
Paylaş

İntegral Menkul Değerler Araştırma Departmanının hazırladığı Ons Altın & Gümüş Analizi aşağıda yer almaktadır:

Ons altın, doların kayıplarını toparlamaya devam etmesi ile aşağı yönlü hareketine sürdürüyor. Bugün 1320$ seviyesine kadar gevşeyen ons altında etki eden önemli bir gelişme yer almadı. Fakat dün akşam takip edilen 30-31 Ocak tarihlerine ait Fed tutanaklarının doları olumlu etkilemiş olması ons altında negatif baskı yarattığını söyleyebiliriz. Günün geri kalanında önemli bir veri takvimi yer almıyor. Fed üyelerinin konuşmaları öne çıkarken, bu konuşmalardan sürpriz bir söylem yer almadıkça kıymetli metalde zayıf seyrin korunması beklenebilir. Yalnızca ABD piyasaları açılışı sonrasında altında oluşan fiyat hareketlerini değerlendirdiğimizden biraz dikkatli olunması gerektiğini belirtelim.
Teknik Analiz: Ons altın 1321$ destek seviyesi üzerindeki seyrine devam ediyor. Haftalık periyotta yükselen bir trend üzerinde şekillendiği görülüyor. Uzun vadede incelediğimizde grafiği yaşanan geri çekilmelerin bir trend değişikliği yarattığını söylemiyoruz. Bu nedenle kıymetli metalde kısa vadeli destek noktaları olarak 1321$ – 1312$ seviyeleri takip edilebilir. Yukarıda ise 1334$ seviyesi en yakın direnç noktası olarak hedeflenebilir. Fakat bu dirence doğru oluşan tepkilerin zayıf kaldığını bu nedenle yukarı yönlü hareketin devam etmesi adına direncin kırılması önem arz ediyor.

Altın
Dirençler: 1327 / 1334 / 1342 – 1344 / 1350
Destekler: 1321 / 1312 / 1306
Gümüş
Direnç: 18.00 / 18.50 / 20.10
Destek: 15.60 / 14. 90 / 14.40

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.integralmenkul.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.