Ana Sayfa ALTIN Emtia Analizi-Ons Altın & Gümüş Analizi

Emtia Analizi-Ons Altın & Gümüş Analizi

175
Paylaş

İntegral Menkul Değerler Araştırma Departmanının hazırladığı Ons Altın & Gümüş Analizi aşağıda yer almaktadır:

Ons altın, haftanın son işlem gününde 1325.89$ – 1332.45$ aralığında yaklaşık olarak 7$’lık bir fiyat hareketi izledi. Dünden beri belirttiğimiz gibi ons altını aşağı yönlü hareketi devam ettirebilecek yeni bir haber yer almadığı gibi yukarı yönlü hareketini kuvvetlendirecek farklı bir gelişme şuan için pek yok. Bu nedenle ons altında zayıf seyirler devam ediyor. Bu seyrin TSİ ile 19:00’da Fed’in yarı yıl para politikasına yönelik Senato’nun bankacılık komitesinde sunum yapacak olan Powell’ın söylemleri ile hareket kazanması beklenebilir. Sunumdan daha çok Powell’ın Fed toplantısı öncesinde böyle bir sunum ile karşımıza çıkıyor olması önem arz ediyor. Bu sunumda dikkat edilecek detaylarda “enflasyon” ve “faiz” vurguları var. Söylemlerin piyasalardaki algılamaya göre fiyatların hareketlilik kazanması beklenebilir. Akşam saatlerinde ise Fed üyelerinin açıklamaları doların seyri açısından takip edilecek.
Teknik Analiz: Ons altın haftalık periyotta yükselen trendi üzerindeki seyrine devam ediyor. 1321$ üzerindeki seyrini koruyan ons altın için bu seviyenin kritik bir destek seviyesine işaret ettiğini belirtelim. Bu seviye kırılmadığı müddetçe geri çekilmelerin sınırlı kalabileceğini ve bunun tepki alımları ile karşılaşabileceğine dikkat etmekte fayda var. Yukarıda ise 1334$ direncine yaklaştığında yorulma belirtileri veren sarı metal bu seviyeyi aşamadığı takdirde yukarı yönlü hareketin devam etmesi muhtemel görünmüyor.
Altın
Dirençler: 1334 / 1342 – 1344 / 1350
Destekler: 1321 / 1312 / 1306
Gümüş
Direnç: 18.00 / 18.50 / 20.10
Destek: 15.60 / 14. 90 / 14.40

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.integralmenkul.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.