Ana Sayfa DÖVİZ USD/TRY & EUR/TRY Analizi

USD/TRY & EUR/TRY Analizi

240
Paylaş

İntegral Menkul Değerler Araştırma Departmanının hazırladığı USD/TRY & EUR/TRY Analizi aşağıda yer almaktadır:

Küresel piyasalarda, yeni haftaya sakin bir başlangıç yaptık. Dolar endeksi, sabah saatlerinden bu yana 89.50 seviyesine dek geri çekilmesine karşın bu seviyeden aldığı destekle yukarı yönde tepki vermeye çalışıyor. Ancak, çok güçlü olamadığını söylemek mümkün dolayısıyla gelişmekte olan ülke para birimlerinin ABD Doları karşısındaki iyimser seyri sürüyor. Günün geri kalanında açıklanacak ABD verileri var ancak fiyatlamalar üzerinde etkisi çok yüksek olmayabilir. Dolar endeksi güçlenmekte zorlandığı müddetçe USD/TL ve EUR/TL kurlarında yukarı yönde hareketler zayıf kalabilir.
USD/TRY
Teknik Analiz: USD/TL kuru, 21 günlük üssel ortalamasının denk geldiği 3.7815 seviyesinin altında seyrediyor. Kur, bu seyrinde ısrarcı olursa bu durumda gevşemeler 3.75 seviyesine dek sürebilir. Buna karşın, geri çekilmelerde sınırlı kalması durumunda kurda yukarı yönde tepkiler izleyebiliriz. Bugün için en düşük 3.7755 ve en yüksek 3.7958 seviyelerini test etti.
Destekler: 3.75 / 3.7440 / 3.73
Dirençler: 3.7815 / 3.8080 / 3.82
EUR/TRY
Teknik Analiz: EUR/TL kuru, yatay seyrini korumaya devam ediyor. Teknik olarak, yükselen trendin dışında seyreden kur yukarı yönde tepkisinde çok güçlü kalamıyor. Özellikle, yeniden güç kazanabilmesi 4.6675 seviyesinin üzerinde kapanışların görülmesi gerekebilir. Ancak, bunu başaramaması demek hem yükselen trendine geri dönüşünde zorlandığını hem de geri çekilmelerin 50 günlük HO denk gelen 4.6325 seviyesine dek sürmesi beklenebilir.
Destekler: 4.65 / 4.6325 / 4.6270
Dirençler: 4.6645 / 4.6855 / 4.6970

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.integralmenkul.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçeevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.