Ana Sayfa ALTIN Emtia Analizi-Ons Altın & Gümüş Analizi

Emtia Analizi-Ons Altın & Gümüş Analizi

177
Paylaş

İntegral Menkul Değerler Araştırma Departmanının hazırladığı Ons Altın & Gümüş Analizi aşağıda yer almaktadır:

Ons altın yeni haftaya, 1328$ seviyesi üzerinde başladı. Gün içerisinde 1341.15$ seviyesine kadar yükselen kıymetli metal anlık olarak bu seviyenin altında şekilleniyor. Bugünkü veri takviminin sakin kalması, ons altında zayıf seyirlerin olmasını destekliyor. Dolar endeksine baktığımızda 89.50 üzerindeki hareketini gün içerisinde koruduğunu ve ABD tahvil faizlerinde ise satıcılı bir görüntünün oluştuğunu izliyoruz. Yani net bir yön çizebilecek fiyatlamaların görüldüğünü söylemek zor. Günün geri kalanında doların seyri açısından ABD kanadındaki ikincil düzey veriler izlenebilir. Önem seviyesi düşük olan bu verilerin kıymetli metal üzerindeki etkileri sınırlı kalabilir.
Teknik Analiz: Ons altın 1334$ seviyesini destek haline getirmiş durumda. Daha önceki analizlerimizde de belirttiğimiz gibi ons altına haftalık periyotta baktığımızda yaşanan geri çekilmelerin önemli bir trend değişikliğin yarattığını göremiyoruz. Bu nedenle kısa vadede kıymetli metalde 1327$ seviyesi destek olarak takip edilebileceği gibi yukarıda ki direnç için 1342$ seviyesi hedeflenebilir. Bu iki nokta altında veya üzerinde kalıcı bir görünüm izlenmedikçe bu bant hareketi korunabilir.
Altın
Dirençler: 1342 – 1344 / 1350 / 1362
Destekler: 1334 / 1327 / 1312
Gümüş
Direnç: 18.00 / 18.50 / 20.10
Destek: 15.60 / 14. 90 / 14.40

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.integralmenkul.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarakk yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.