Ana Sayfa EMTİA Emtia Analizi-Ham Petrol & Brent Petrol Analizi

Emtia Analizi-Ham Petrol & Brent Petrol Analizi

308
Paylaş

İntegral Menkul Değerler Araştırma Departmanının hazırladığı Ham Petrol & Brent Petrol Analizi aşağıda yer almaktadır:

Petrol fiyatları bugün açılış fiyatına kıyasla bir miktar momentum kaybetmiş görünüyor ancak halen destek seviyelerinin üzerindeki seyrini sürdürmekte. Uluslararası Enerji Ajansının (IEA) kayaç petrol patlamasının küresel pazara yönelmeye devam ettiği sürece ABD’nin en geç 2019 yılına kadar Rusya’yı geçerek dünyanın en büyük petrol üreticisi haline getireceğini belirtti. Petrol piyasasında ABD petrol üretiminin yükselmesi baskı yaratan bir unsur. Buna karşın IEA’nın açıklaması sonrası petrol fiyatlarında önemli bir değişim izlenmedi. Bu gece yarısı Amerika Petrol Enstitüsünden özel petrol stok verilerinin açıklanması bekleniyor. Amerikan tipi ham petrolü (WTI) 62.90$ destek seviyesi üzerinde ve Brent petrolü 67.30$ direnç seviyesinin hemen altında izlemeye devam ediyoruz.
Teknik Analiz: Amerikan tipi ham petrol (WTI) 58.30$ dip seviyesini gördükten sonra yukarı yönlü tepkilerini 62.90$ seviyesine doğru sürdürdü. Şu sıralar 62.90$ seviyesi üzerindeki seyir sürüyor. WTI’da 62.90$ üzerindeki seyirlerin sürmesi petrol fiyatının yukarı yönde tepkilerin devamı açısından önemli. Buna karşın WTI 62.90$ seviyesi üzerinde kalmakta zorlanması halinde satışların 61.90$ destek seviyesine doğru sürmesi beklenebilir.
WTI
Direnç: 64.70 / 66.60
Destek: 62.90 / 61.90 / 59.00

Brent
Direnç: 67.30 / 68.30
Destek: 66.00 / 64.60 / 64.00

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.integralmenkul.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun oolmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.