Ana Sayfa ALTIN Emtia Analizi-Ons Altın & Gümüş Analizi

Emtia Analizi-Ons Altın & Gümüş Analizi

162
Paylaş

Haftanın ikinci işlem gününde ons altındaki 1321$ – 1337$ aralığındaki görünüm korundu. Bugün piyasaların gündeminde Fed Başkanı Powell’ın Senatoda yapacağı sunum var. Başkanın yapacağı sunumun metni TSİ ile 16:30’da açıklandı. Metne bakıldığında, Powell kademeli faiz artışını destekliyor. Kademeli faiz artırımı sürpriz bir kavram değil fakat özellikle “yeni” kademeli faiz artırımı şeklinde vurgulanmış olması üçten fazla faiz artırım algısını güçlendiren bir söylem olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra sunumda ayrıca ekonominin güçlü seyrettiğini değinilmiş. Gelen açıklamaların doları pozitif etkilediği görüldü. Günün geri kalanında ABD kanadındaki ikincil düzey verilerin yanı sıra daha çok kongrede TSİ ile 18:00’de Senatoda soruları yanıtlayacak olan Fed Başkanı Powell’ın söylemlerinin önemli olduğunu belirletelim.

Teknik Analiz: Ons altın 1334$ direncini aşmakta zorlanıyor. Bu seviyenin üzerinde kalıcı bir görüntü izleyemeyen ons altının aşağıda 1321$ desteğini de tepki alımlarında kullandığı dikkat çekiyor. Bugünkü gelişmelerin neticesinde kıymetli metalin hangi fiyatı ne yönde kıracağına dikkat etmek gerekecek.

Altın

Dirençler: 1334 / 1342 – 1344 / 1350
Destekler: 1321 / 1312 / 1306

Gümüş

Direnç: 18.00 / 18.50 / 20.10
Destek: 15.60 / 14. 90 / 14.40

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.integralmenkul.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi bekleentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.