Ana Sayfa ALTIN Emtia Analizi-Ons Altın & Gümüş Analizi

Emtia Analizi-Ons Altın & Gümüş Analizi

167
Paylaş

İntegral Menkul Değerler Araştırma Departmanının hazırladığı Ons Altın & Gümüş Analizi aşağıda yer almaktadır:

Ons altın, dün Fed Başkanı Powell’ın yapmış olduğu sunumu sonrasında 1312$ seviyesi üzerinde dengelenmeye çalışıyor. Yeni Fed Başkanının yapmış olduğu sunumda yeni kademeli faiz artırımlarına iyimser bir şekilde yaklaşması dört faiz arıtımına ışık yakarken, söylemlerin piyasalar tarafından şahin değerlendirilmesini sağladı. Doların halen daha bu gelişmelerden ötürü pozitif fiyatlandığını söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra bugün ABD’de takip edilen 4.çeyrek dönemini yansıtan ekonomik büyüme verilerinin beklentilere paralel oluşması, dolar üzerinde önemli bir hareketliliğe neden olmadı. Günün geri kalanında gündem sakin kalırken, yarın piyasalar ikinci kez Senato’nun bankacılık komitesinde sunum yapacak olan Fed Başkanı Powell’ın mesajlarına odaklanıyor olacak.

Teknik Analiz: Ons altın, haftalık periyotta yükselen trend üzerindeki seyrine devam ediyor. Ons altının 1312$ seviyesine gerilemiş olması genel resimde önemli bir trend değişikliğine neden olmadı. Bu nedenle ons altında düşüş eğiliminin devam ettiğini görebilmek adına 1312$ desteğinin kırılması önem arz ediyor. Yukarıda ise 1321$ seviyesi üzerindeki hamleler zayıf kalırken güçlü bir ivmelenme oluşması adına 1327$ – 1334$ direnç noktalarının aşılaması gerekebilir.

Altın
Dirençler: 1321 / 1327 / 1334
Destekler: 1312 / 1306 / 1300
Gümüş
Direnç: 18.00 / 18.50 / 20.10
Destek: 15.60 / 14. 90 / 14.40

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.integralmenkul.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabbılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.