Ana Sayfa ALTIN Emtia Analizi-Ons Altın & Gümüş Analizi

Emtia Analizi-Ons Altın & Gümüş Analizi

181
Paylaş

İntegral Menkul Değerler Araştırma Departmanının hazırladığı Ons Altın & Gümüş Analizi aşağıda yer almaktadır:

Ons altın haftanın dördüncü işlem gününde 1304.78$ seviyesine kadar geriledi. Son iki ayın en düşük seviyesine gerileyen ons altının yukarı yönlü bir hareketi için yeni bir neden yer almıyor. Aksine doların küresel piyasalarda toparlanma iştahını koruyor olması kıymetli metal üzerinde baskılayıcı oluyor. Bugün takip ettiğimiz ocak ayı kişisel gelirler ve kişisel harcamalar verisinin yanı sıra Fed’in enflasyon olarak takibinde tuttuğu çekirdek kişisel tüketim harcamaları endeksi verisi beklentilere paralel oluştu. Veri öncesinde 1312$ altına uzayan ons altının veri sonrasında da önemli bir hareket izlediği görülmedi. Günün geri kalanında Fed Başkanı J.Powell’ın Senatonun Bankacılık Komitesinde yapacağı sunum yakından takip edilecek. Powell’ın yapacağı sunum Salı günkü sunumuna paralel olacağından açıklamalarda bir sürpriz beklememekle birlikte, cesaret verici söylemlerin korunması doların bir miktar daha güç kazanması adına destekleyici olabilir.

Teknik Analiz: Ons altın haftalık periyotta önemli bir destek alanına gevşemiş durumda. 1306$ seviyesine kadar gevşeyen ons altın bu seviyeyi kırmadığı müddetçe bu noktadan tepki alımlarının devam etmesi beklenebilir. Fakat sarı metalin bu seviyenin altına gerilemesi ve bu seviyenin altında kalması halinde kısa vadede izlediğimiz yükselen trendine doğru bir hareket başlatmasına neden olabilir.
Altın
Dirençler: 1312 / 1321 / 1327
Destekler: 1306 / 1300 / 1295
Gümüş
Direnç: 18.00 / 18.50 / 20.10
Destek: 15.60 / 14. 90 / 14.40

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.integralmenkul.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bullunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.