Ana Sayfa HABERLER HKT ve Huawei, Dijital Dönüşüm Uygulama Merkezi Kurdu

HKT ve Huawei, Dijital Dönüşüm Uygulama Merkezi Kurdu

259
Paylaş

HKT ve Huawei, HKT’nın dijital iş dönüşümü yolculuğu sırasında edindiği deneyim ve uygulamaları paylaşmayı ve diğer taşıyıcıların dijitalleşme sürecini yönlendirmeye yardımcı olma amacını taşıyan Dijital Dönüşüm Uygulama Merkezi’nin kurulduğunu açıkladı. DTPC, 2018 yılında Asya’nın kalbi Hong Kong’da dünyanın dört bir yanından gelen konukları ağırlayacak.

Dijital dönüşüm projesinde birlikte çalışan HKT ve Huawei, Huawei’in ROADS stratejisi kapsamında hizmet ve operasyon dönüşümüne katkı sağlıyor. HKT, 18 ay süren yoğun çalışmaların ardından, projenin ilk aşamasının başarılı bir şekilde devreye sokulmasıyla birlikte, ağlarında ve sistemlerinde yeni hizmetlerin hızlı bir şekilde verilmeye başlamasına, otomatik hizmet kurulumuna ve işinde dijital dönüşümü daha da ileriye taşımasına olanak tanıyan ek esneklik, çeviklik ve dijital kapasiteye sahip oldu.

Dijital dönüşümde güç birliği
HKT ve Huawei dijital iş dönüşümü proje ekibi, dönüşüm yolculuğunda ziyaretçilerle birlikte edindiği deneyim ve uygulamaların yerinde paylaşılmasını sağlayacak. Ayrıca HKT, ziyaretçilerine HKT bulut platformunun dönüştürülmüş hizmetleri ve çevik yetenekleri konusunda deneyim kazanmalarını sağlamak için, dijital dönüşüm ürünlerini, hizmetlerini ve operasyon platformunu Huawei Cloud Open Labs ile birlikte DTPC’ye yansıtacak. DTPC, taşıyıcıların dijitalleşirken karşılaştıkları sorunları keşfetmek ve çözmek için de bir platform konumunda. HKT ve Huawei bu platformdan yararlanarak yeni ürün ve hizmetleri daha da geliştirecek, çözüm olanaklarını ve ürünleri tasarlayacak, dijitalleşmeye yönelik yeni yaklaşımları deneyecek ve ilgili ürünler ve teklifler geliştirecek. HKT, dönüşüm yolculuğunu, diğer taşıyıcıların kendi dijital dönüşüm süreçlerini hızlandırmalarına yardımcı olacak uygulanabilir öğeler haline getirecek.

HKT ve Huawei dijital dönüşümü hızlandırıyor
ROADS odaklı dijital dönüşüm projesine öncülük etmek için stratejiik ortak Huawei ile birlikte çalışmaktan memnuniyet duyduklarını belirten HKT Engineering Genel Müdürü Peter Lam, “HKT’nin dijital operasyon yeteneklerini güçlendirmek ve müşteri hizmetlerimizi geliştirmek amacıyla tamamen yeni bir bulut altyapısı ve platformları inşa ettik. Sektörümüzle en iyi uygulamalarımızı paylaşmak ve küresel dijital dönüşümü hızlandırmak için Huawei ile daha yakın çalışıyoruz.” dedi.

Huawei, dijital dönüşüme öncülük ediyor
Dijital dönüşümün kurumlar ve kullanıcılar açısından çok önemli olduğuna vurgu yapan Open Roads Topluluğu Başkanı ve Huawei Kıdemli Başkan Yardımcısı Dr. Howard Liang, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu dönüşümün ortak başarısını sağlamak ve zorlu taahhütleri yerine getirmek için HKT üst yönetimiyle tam olarak uyumlu hale geldik. Dijital dönüşüm için ROADS odaklı çalışma ve altyapı dönüşümünü uygulamaya koyduk. Dijital işi gerçeğe dönüştürmek için dünya genelindeki operatörler ve iş ortaklarımızla çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”