Ana Sayfa ALTIN Emtia Analizi-Ons Altın & Gümüş Analizi

Emtia Analizi-Ons Altın & Gümüş Analizi

188
Paylaş

Ons altın haftanın üçüncü işlem gününde 1329$ – 1340$ aralığında bir fiyat hareketi izlediği görülüyor. Kuzey Kore ve Güney Kore cephesinden dün gelen açıklamaların yanı sıra gümrük vergisine dair gelişmelerin devam ediyor olması doların zayıf süreci üzerinde etkili olmaya devam ediyor. Son olarak ABD başkanı D.Trump’ın Ekonomi Başdanışmanı Gary Chon’ın gümrük tarifleri gündeminden ötürü istifasını sunuyor olması doların kayıplarının derinleşmesine neden oldu. Bugünkü veri takviminde ADP özel sektör istihdam değişimi verisi yer aldı. Veri beklentilerin üzerinde bir artış ile 235K düzeyinde gerçekleşti. Bir önceki aya ait veri ise 234K seviyesinden 244K seviyesine revize edildi. Veri sonrasında altında sınırlı da olsa aşağı yönlü bir hareket izlense dahi var olan gelişmelerin etkisi ile altın fiyatlarını geri topladı. Günün geri kalanında önemli bir veri akışı yer almıyor. Olası haber akışlarına karşı dikkatli olmakta fayda var.
Teknik Analiz: Ons altın 1334$ direnci altında şekilleniyor. Bu seviyenin üzerine çıkması 1342$ direncinin test edilmesini sağlayabilir fakat 1342$ direnci üzerinde güçlü seyirlerin oluşması adına biraz beklemek gerekebilir. Çünkü bugünkü seyrine bakıldığında bu fiyat seviyesine doğru oluşan hareketinde yorulmalar yaşanarak geri dönüşler izleniyor. Bu nedenle direnç seviyelerinde dikkatli olmakta fayda var. Aşağıda ise en yakın destek seviyesi 1327$ noktası olurken bu seviye kırılmadıkça düşüş eğilimi sınırlı kalabilir.
Altın
Dirençler: 1334 / 1342 / 1350
Destekler: 1327 / 1321 / 1312
Gümüş
Direnç: 18.00 / 18.50 / 20.10
Destek: 15.60 / 14. 90 / 14.40

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.integralmenkul.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatıırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.