Ana Sayfa PETROL Emtia Analizi-Ham Petrol & Brent Petrol Analizi

Emtia Analizi-Ham Petrol & Brent Petrol Analizi

205
Paylaş

Petrol fiyatlarında tepe noktaları zayıflamaya devam ediyor. Bu durum petrol fiyatlarında yakın dönemde güçlü bir sıçramanın önünün kesildiği anlamına gelebilir. Şimdilik yükselen trendin sürdüğü petrol fiyatlarında yukarı yönlü kanalın alt bandı test ediliyor. Cuma günü açıklanan Baker Hughes raporunda ABD petrol kule sayılarında dört kule azaldı ancak petrol fiyatlarına güçlü bir yansıma yaratmadı. İran petrol bakanı Bijan Zanganeh, OPEC’in 2019 yılı Haziran ayında mevcut petrol üretim frenini gevşetmeye başlayabileceğini ifade etti. Bu açıklama sonrası petrol fiyatlarında önemli bir değişim yaşanmadı. Amerikan tipi ham petrol (WTI) için 60$ destek seviyesini izlemeyi sürdürüyoruz. Brent petrol ise 64$ destek seviyesi üzerinde hareket etmekte.

Teknik Analiz: Amerikan tipi ham petrol (WTI) yükselen trend içerisinde momentum kaybetmeye devam ediyor. Çok güçlü bir petrol fiyatı olduğunu söylemek mümkün değil. Kanalın alt bandına yakın seyirler sürüyor. Şimdilik 60.15$ – 60.00$ destek bölgesini izlemeye devam ediyoruz. Petrol fiyatının bu seviyenin altını zorlaması yükselişlerin daha da sınırlanacağı ve 59$ – 58.30$ destek bölgesine doğru gevşeme olabileceğinin habercisi olabilir. Bu nedenle paritenin 60.15$ – 60.00$ destek bölgesi üzerinde kalmaya devam etmesi yukarı yönlü atakların devamı açsından önemli olacak. Yukarı yönlü seyirler satış baskısıyla karşılanmaya devam ediyor.
WTI
Dirençler: 61.90 / 62.90 / 63.30
Destekler: 60.15 – 60.00 / 59.00 /58.30

Brent
Dirençler: 65.80 / 66.00 / 67.30
Destekler: 64.15 / 61.85 / 61.00

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.integralmenkul.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığğı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.