Ana Sayfa ALTIN Emtia Analizi-Ons Altın & Gümüş Analizi

Emtia Analizi-Ons Altın & Gümüş Analizi

163
Paylaş

İntegral Menkul Değerler Araştırma Departmanının hazırladığı Ons Altın & Gümüş Analizi aşağıda yer almaktadır:

Ons altın haftanın üçüncü işlem gününde 1330$ seviyesine kadar yükselmiş olmasına karşın bu noktadan gelen satış baskısı ile 1322$ seviyesine kadar geriledi. Dün ABD Başkanı D.Trump’ın Dış işleri Bakanını ani bir şekilden görevden aldığını duyurması doların sert kayıplar vermesini sağlarken, kıymetli metalde bu haber ile dolar karşısındaki kazançlarını artırdı. Bugün ise takvim dışında önemli bir gelişme izlenmedi. Takvime bakıldığında ise ABD’de şubat ayına ait ÜFE rakamlarının öne çıktığı görülüyor. Beklentilerine paralel bir görüntü izleyen veri seti ile aynı zaman diliminde açıklanan perakende satışlar ise aylık bazda bir daralma yaşadı. Fakat gelen bu verilerin dolar üzerindeki etkisinin sınırlı negatif kaldığını belirtelim. Günün geri kalanında ABD’de TSİ ile 17:00’da işletme stokları verisi öne çıkarken, olası haber akışlarına karşı dikkatli olmakta fayda var.
Teknik Analiz: Ons altın haftalık periyotta yükselen trendini korumaya devam ediyor. Gün içerisinde 1321$ desteğinin yakın bir noktasına kadar gevşeyen ons altın bu noktalardan tepki alımlarına devam ediyor. Şimdilik ons altının 1321$ – 1334$ aralığında bir bant hareketi yaptığını izliyoruz. Yukarıda 1334$ seviyesi yukarı yönlü trendin devam ettiğini konuşmak adına önemli fakat öncesinde 1327$ ara direncine dikkat etmekte fayda var.
Altın
Dirençler: 1327 / 1334 / 1342
Destekler: 1321 / 1313 / 1306
Gümüş
Direnç: 18.00 / 18.50 / 20.10
Destek: 15.60 / 14. 90 / 14.40

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.integralmenkul.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmakktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.