Ana Sayfa DÖVİZ USD/TRY & EUR/TRY Analizi

USD/TRY & EUR/TRY Analizi

223
Paylaş

İntegral Menkul Değerler Araştırma Departmanının hazırladığı USD/TRY & EUR/TRY Analizi aşağıda yer almaktadır:

USD/TRY & EUR/TRY Analizi
TL varlıklardaki agresif tepkiler sürüyor. Geçtiğimiz haftadan bu yana, TL’nin üzerindeki baskının sürüyor olması fiyatlamalarda etkisini göstermeye devam ediyor. Dolar endeksinin 90.35 seviyesini aşamaması, Sterlinin majör para birimleri karşısında değerlenmesinin ardından Dolar endeksinin gevşemesi bile gelişmekte olan ülke piyasalarını rahatlatmadı. Aksine, gelişmekte olan ülke para birimlerinde karışık seyirler olduğu gibi Güney Afrika Randı, Rus Rublesi ve TL’deki kayıplar sepette en çok negatif ayrışan para birimleri olarak karşımıza çıkıyor. Günün geri kalanında, TL’deki hareketlilik sürebilir. Dolayısıyla, olası sert hareketlere karşı dikkatli olmakta yarar var.
USD/TRY
Teknik Analiz: USD/TL kuru bugünü 3.9120-3.9525 aralığında geçiriyor. Şu sıralarda, 3.9450 çevresinde izliyoruz. Kur için 3.9285 bölgesi destek noktası olarak izlenirken, 3.9470 bölgesi ise direnç konumunda karşımıza çıkıyor. Bu seviyelerin altında veya üzerindeki performansı USD/TL kurunun seyri açısından izlenmeli. Ancak, teknik göstergelere bakıldığında kurun günün geri kalanında 3.95 üzeri ataklarına karşı dikkatli olunması gerekebilir.
Destekler: 3.9285 / 3.91 / 3.9025
Dirençler: 3.9470 / 3.9575 / 3.9765
EUR/TRY
Teknik Analiz: EUR/TL kurunda 4.8690 seviyesi ile rekorunu tazeledi. Kur için bu seviye direnç konumunda ve şu sıralarda 4.85-4.86 aralığındayız. Yukarı yönde tepki verebilme ihtimali çok yüksek ve olası yeni bir rekora karşı temkinli olunması gerekebilir. Ancak, agresif tepkilerinin ardından gevşeme hareketlerinin de gelebileceğini unutmamak gerek.
Destekler: 4.83 / 4.8070 / 4.79
Dirençler: 4.8690

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.integralmenkul.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.