Ana Sayfa ALTIN Emtia Analizi-Ons Altın & Gümüş Analizi

Emtia Analizi-Ons Altın & Gümüş Analizi

154
Paylaş

İntegral Menkul Değerler Araştırma Departmanının hazırladığı Ons Altın & Gümüş Analizi aşağıda yer almaktadır:

Ons altın yeni haftaya 1313$ seviyesi üzerinde başladı. Gün içerisinde en yüksek 1314.3$ seviyesini gören kıymetli metal en düşük 1307.6$ seviyesini gördü. Genel olarak zayıf seyirlerin izlendiği sarı metali bugün içerisinde etkileyebilecek önemli bir gelişme yer almadı. Dolar ise küresel piyasalarda zayıf seyrini koruyor. Dolar endeksi ise 90 çevresinde şekillenmekte. Günün geri kalanında herhangi bir veri yer almıyor. Bunun yanı sıra G20 toplantısı başladı ve konuşmalar takip ediliyor. Bu nedenle olası haber akışlarına karşı dikkatli olmakta yarar var.
Teknik Analiz: Ons altın haftalık periyotta önemli desteğine gevşemesine karşın bu noktalardan kuvvet alarak yukarı yönde hamle yapma isteğinde. Kıymetli metali yukarıda 1321$ direnci üzerine taşıyabilecek yeni bir gelişme yer almadıkça tepki alımlarının kısa vadeli ve zayıf kalması beklenebilir. Bunun yanı sıra aşağıda 1307$ seviyesinin ana destek noktasını oluşturduğunu bilmek gerek. Bu seviyenin altında uzun vadeli seyirler oluşmadıkça destek noktasından dönüşler muhtemel görünüyor.
Altın
Dirençler: 1321 / 1327 / 1334
Destekler: 1307 / 1300 / 1295
Gümüş
Direnç: 18.00 / 18.50 / 20.10
Destek: 15.60 / 14. 90 / 14.40

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.integralmenkul.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.