Ana Sayfa DÖVİZ USD/TRY & EUR/TRY Analizi

USD/TRY & EUR/TRY Analizi

206
Paylaş

İntegral Menkul Değerler Araştırma Departmanının hazırladığı USD/TRY & EUR/TRY Analizi aşağıda yer almaktadır:

Küresel piyasalarda, Fed tedirginliği sürüyor. Bu akşam TSİ 21:00’da açıklanacak olan Fed’in faiz kararı ve ardından yayınlayacakları ekonomik projeksiyonlar yakından izlenecek. Saatler TSİ 21:30’u gösterince, gözler Fed Başkanı J. Powell’da olacak. Powell önderliğindeki ilk Fed toplantısı olduğu için piyasalar oldukça iştahlı. Akşam saatlerinde, Fed kaynaklı piyasalarda sert hareketler beklenebilir. Fed için faiz artışı bekleniyor ve bu durum sürpriz olmadığı için yeni bir harekete neden olmayacaktır. Ekonomik projeksiyonlarında fiyatlamalar üzerinde etkisi sınırlı olabilir ancak asıl önemli konu Powell’ın tonu olacaktır. Piyasalar, Fed Başkanı için ne güvercin ne şahin bir ton bekliyor. En son, şubat ayındaki konuşmasında Doları pozitif etkileyen Powell’ın bu akşamki konuşmaları önemli olacaktır. Ancak, çok şahin bir metinle karşımıza çıkmayabilir. Son dönemde, bu yıl için 4.faiz artışına açık kapı bırakan Fed’in bu akşamki karar metninde ve Powell’ın açıklamalarında bu ihtimalin ne yönde şekilleneceği netleşebilir. Ancak, Fed’in 4.faiz artışına gidebiliriz gibi kesin bir dille de karşımıza çıkmasını beklemiyoruz. Bu senaryolar karşısında piyasalar oldukça tedirgin ve Fed’in açıklamalarıyla oluşabilecek sert hareketlere karşı temkinli olmakta yarar var.
USD/TRY
Teknik Analiz: USD/TL kuru, sabah saatlerinden bu yana çok sıkışık seyrediyor. Kur, 3.92-3.94 aralığında fiyatlanıyor. Kur için 3.9450 bölgesi direnç noktası olarak izlenirken, bu direnç noktasının üzerine doğru tepkisinde zayıf kalması yükselişinde zorlanmasını tetikleyebilir. Buna karşın, satış baskısında hız kazanması açısından 3.91 altı kapanışlar görmemiz gerekiyor.
Destekler: 3.9285 / 3.91 / 3.9025
Dirençler: 3.9450 / 3.9575 / 3.9765
EUR/TRY
Teknik Analiz: EUR/TL kuru, 4.81-4.84 aralığında sıkışık seyrediyor. Kur için 4.83 bölgesi ara destek noktası olurken ana destek noktası olarak 4.7925 seviyesini izleyebiliriz. Yukarıda ise 4.8560 / 4.87 bölgeleri direnç noktaları olaraak takip edilebilir.
Destekler: 4.83 / 4.8070 / 4.7925
Dirençler: 4.8560 / 4.87

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.integralmenkul.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.