Ana Sayfa ALTIN Ons Altın & Gümüş Analizi

Ons Altın & Gümüş Analizi

201
Paylaş

İntegral Menkul Değerler Araştırma Departmanının hazırladığı Ons Altın & Gümüş Analizi aşağıda yer almaktadır:

Ons altın hafta başından bu yana 1307$ – 1323$ aralığındaki seyrine devam ediyor. Fed öncesi piyasalarda temkinli fiyatlamaların oluştuğu gözleniyor. Bu akşam iki gün süren Fed toplantısının kararı takip edilecek. TSİ ile 21:00’da faiz kararı alınacak ve aynı zaman diliminde ekonomik projeksiyonların yayımlanması bekleniyor. Faizlere yönelik piyasa tahminlerine bakıldığında 25 baz puanlık bir artırımına kesin gözüyle bakılıyor. Bu nedenle kararla birlikte ilk dikkat edilecek detay ekonomik projeksiyonlar ve karar metninin piyasalara vereceği mesajlar olacak. Bu kısım fiyatlarda oynaklık yaratsa dahi odak noktasının karardan yarım saat sonra basının sorularını yanıtlayacak olan Fed Başkanı J.Powell’ın cevapları olabilir. Powell başkan olarak şubat ayında yapmış olduğu sunumun yanı sıra konuşmaları başkanlık sürecinde takip edilmişti. Fakat başkan olarak ilk kez basının karşısına çıkacak. Bu nedenle şubat ayındaki sunumu ile şahin bir çerçeve çizen Powell’ın bu akşam göstereceği tutum hem bir sonraki toplantılara fikir vereceği gibi dördüncü faiz artırımına da yanıt olacak. Dolayısıyla yönsüz bir şekilde izlediğimiz sarı metalin seyrini akşam ki Fed toplantısı ile net bir noktaya oturmasını bekleyebiliriz. Ayrıca karar öncesinde alınacak hamlelere karşı dikkatli olunması gerektiği gibi karar sonrasında oluşabilecek oynaklığa da karşı da temkinli olmakta yarar var.
Teknik Analiz: Ons altın haftalık periyotta yükselen trend üzerindeki seyrine devam ediyor. Bu trend üzerinde yaşanan geri çekilmelerin sınırlı kalıyor olması genel resimde önemli bir bozulmanın yaşanmadığını gösteriyor. Kısa vadede geri çekilmelerde 1313$ seviyesi ara destek konumunda yer alırken, 1307$ seviyesinin ana destek noktasını oluşturduğunu belirtelim. Bununla birlikte anlık olarak 1321$ seviyesini destek haline getirmeye çalışan bir kıymetli metal hareketi izlesek de kalıcı bir görünüm izlemedikçe ons altının 1327$ direncine doğru hamlesi zayıf kalabilir.
Altın
Dirençler: 1327 / 1334 / 1342
Destekkler: 1313 / 1307 / 1300 – 1295
Gümüş
Direnç: 18.00 / 18.50 / 20.10
Destek: 15.60 / 14. 90 / 14.40

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.integralmenkul.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.,