Ana Sayfa DÖVİZ USD/TRY & EUR/TRY Analizi

USD/TRY & EUR/TRY Analizi

222
Paylaş

DolarTL paritesinde 3.9450 seviyesi üzerinde yatay ve sakin seyir sürüyor. Yarın mart ayı enflasyon verileri beklenirken, beklentilerden iyi gelebilecek bir veri TL üzerinde rahatlama sağlayabilir. Ancak aşağı yönlü seyirler sınırlı olabileceği gibi 3.9450 seviyesi altına gerilemedikçe güçlenmeyebilir. Genel olarak GOP para birimlerindeki kırılgan görünüm devam ediyor.
USDTRY
Teknik Analiz: Teknik olarak USDTRY de 3.9450 seviyesini bugün için önemli bir destek olarak izleyeceğiz. Dolar kurunun bu seviyenin altında kalıcı seyirler göstermesi durumunda geri çekilme 3.91 seviyesine kadar devam edebilir. Buna karşın 3.9450 seviyesi üzerinde kalması durumunda ise ilerleyen günlerde tekrar yukarı tepkiler görebiliriz.
Destekler: 3.9450 / 3.91 / 3.88
Dirençler: 3.9820 / 4.0313 / 4.0798
EURTRY
Teknik Analiz: EURTRY paritesi 4.90 kanal direncinin üzerinde tutunamadı ve yeniden bu seviyenin altına geri çekilmesinin ardından 4.8770 seviyelerinde yatay seyrediyor. Şimdilik 4.84 desteği çalışmış görünüyor. Teknik olarak görünüm yükselen trendi destekliyor. Ancak ortalamalarından uzaklaşması nedeni ile yükselen eğilim içerisinde bir düzeltme düşüşü görebiliriz. 4.84 desteği günlük olarak izlediğimiz bir seviye.
Destekler: 4.84 / 4.7963
Dirençler: 4.92 / 4.90 / 5

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.integralmenkul.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım karrarı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.