Ana Sayfa ALTIN Ons Altın & Gümüş Analizi

Ons Altın & Gümüş Analizi

153
Paylaş

Ons altın, Çin ve ABD arasında yaşanan gelişmelerin etkisi ile güvenli liman kaçışlarında ön plana çıkıyor. Gün içerisinde 1348.45$ seviyesine kadar yükselen ons altın anlık olarak 1342$ üzerinde fiyatlanıyor. Genel olarak veri bazlı hareketlerin sınırlı kaldığı ons altın fiyatında ticaret savaşı endişelerinin daha etkili olduğunu belirtmekte fayda var. Günün geri kalanında önemli bir veri akışı yer almıyor. Fakat olası haber akışlarına karşı dikkatli olmakta fayda var.
Teknik Analiz: Ons altın haftalık periyotta yükselen trendini korurken, kısa vadeli yatay trendinin de devam ettiğini izliyoruz. 1342$ seviyesini kullanan ons altın bu seviyenin üzerinde güçlü bir şekilde kalması halinde ilk direnç noktası 1350$ olarak izlenebilir. Fakat bu seviyenin üzerinde yukarı yönlü tepkilerin güçlü bir şekilde devam ettiğini görebilmek adına 1357$ üzerinde kalıcı seyirlerin oluşması gerektiğini belirtelim. Aşağıda ise 1334$ seviyesi ilk destek noktası olurken, satışların bu noktanın altına devam ettiği görülmediği takdirde geri çekilmelerin sınırlı kalması beklenebilir.
Altın
Dirençler: 1342 / 1350 / 1357
Destekler: 1334 / 1327 / 1312
Gümüş
Direnç: 18.00 / 18.50 / 20.10
Destek: 15.60 / 14. 90 / 14.40

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.integralmenkul.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.