Ana Sayfa DÖVİZ USD/TRY & EUR/TRY Analizi

USD/TRY & EUR/TRY Analizi

392
Paylaş

USD/TRY
TL varlıklar, negatif ayrışmaya devam ediyor. Gelişmekte olan ülke piyasalarında, TL’nin Rus Rublesinin ardından en çok negatif ayrışan para birimi olduğu dikkat çekiyor. Dolar endeksinin gevşemesi diğer gelişmekte olan ülke para birimleri açısından belki biraz daha iyimser karşılansa bile Rus Rublesi ve Türk Lirasındaki algıların negatif olması bu iki para biriminin Dolar karşısındaki kayıplarını daha da derinleştiriyor. Günün geri kalanı için olası açıklamalara ve haber akışlarına karşı dikkatli olmakta fayda var. TL varlıklarda oynaklık yüksek ve günün geri kalanında da olası rekor denemelerine karşı temkinli olunmasında fayda var.
Teknik Analiz: USD/TL kuru yükselen kanalının üst sınırına denk gelen 4.13 çevresinde ve 4.1390 ile rekorunu tazeledi. Kur için kritik seviyelerdeyiz ve oynaklık yüksek. Yukarı yönde tepkilerin devamı açısından temkinli olmakta fayda var. Buna karşın, 4.13 seviyesinin üzerinde kalamaması durumunda aşağı yönde tepki alabiliriz. Ancak, kurda aşağı yönde hareketin biraz daha kuvvetlenmesi açısından 4.10 altı kapanışların görülmesi gerekiyor.
Destekler: 4.10 / 4.05 / 4.0270
Dirençler: 4.1390
EURTRY
Teknik Analiz: EURTRY kuru da yükselen kanal içerisinde yukarı yönde tepki veriyor. USD/TL kurunda olduğu gibi EUR/TL kurunda da oynaklık yüksek. Yukarı yönde olası yeni rekor denemelerine karşı dikkatli olmakta yarar var. Kur şu sıralarda 5.11 seviyesinin üzerinde seyrediyor ve bu seyrinde ısrarcı olması yükselişi açısından önemli olabilir. Buna karşın, 5.11 altı kapanışlar geri çekilme iştahı açısından önemli olacaktır.
Destekler: 5.05 / 5.00
Dirençler: 5.1135

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.integralmenkul.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen baankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.