Ana Sayfa ALTIN Gram ALTIN Teknik Direncine Yaklaşıyor

Gram ALTIN Teknik Direncine Yaklaşıyor

200
Paylaş

Gram altın, son aylarda yukarı yönlü sert ataklar gerçekleştiriyor. Bu durum, gloabal piyasalardaki ons ALTIN fiyatlarındaki çıkışı ve USDTRY paritesindeki yukarı tepkiyi düşünürsek, çok normal gözükmüyor mu?

Gram altın basit mantık ile, USD bazında ALTIN / TL olarak adlandırılan bir çapraz. Ve ALTIN’ın ons bazında 1300 seviyesinin üzerinde kalıcı olduğu sürece TL deki değer kaybı sona ermeden, yukarı trend görünümünü bozacak gibi durmuyor.

Teknik anlamda baktığımızda ise,
Geçen hafta 161 seviyesinden başlayan çıkış hareketinin, bu hafta 179,60 a doğru devam ettiğini görüyoruz. Ancak ilk kuvvetli direncine de oldukça yaklaşıyor. Bu direnç 181,50 seviyesinde. Gün içinde bu seviyenin üzerine doğru bir atak gözler ve günlük kapanışı da bu seviyenin üzerinde yapabilirsek, 186,80 ve 189,90 orta vadeli dirençlerine doğru hareketin devamını getirebilir.

Ancak 181,50 direç seviyesi kırılamaz ise, 176,31 174,10 171,75 ve 167,15 destekleri, düzeltme hareketleri için ilk duraklar olarak karşımıza çıkacaktır.

Son olarak, bu yukarı trendin kırılma seviyesi olarak kullanabilecek, farklı bir değişle geri çekilmelerin düzeltme olmaktan çıkacağı seviyeyi bulmaya çalışalım. Bu konuda karşımızda 2 önemli destek çıkıyor. Bunların ilki 174,10 seviyesi, diğeri ise 167,15 desteği. Eğer kısa vadeli düşünüyorsanız 174,10 seviyesini, orta vadeli düşünüyorsanız 167,15 seviyesini kullanabilirsiniz.

Meksa Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
meksa.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri terrcihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.