Ana Sayfa ALTIN Ons Altın & Gümüş Analizi

Ons Altın & Gümüş Analizi

159
Paylaş

Ons altın, Suriye’de yaşanan gelişmelerin etkisi ile pozitif fiyatlanıyor. ABD’nin Rusya’ya yönelik sert açıklamaları küresel piyasalarda güvenli liman algısının tetiklenmesini sağlarken yatırımcıların altına yönelmesini sağladı. Gün içerisinde 1355.75$ seviyesine kadar yükselen ons altın, anlık olarak bu seviyenin altında şekilleniyor. Bunun yanı sıra gün içerisinde ABD cephesinden alınan mart ayı TÜFE rakamlarında aylık bazda %-0.1 ile daralma yaşanırken, yıllık bazda %2.4 oranında bir artış görüldü. Verinin ons altın üzerinde kısa vadeli olarak iyimser bir hareket yarattığını belirtmekte fayda var. Günün geri kalanında Fed’den 20-21 Mart tarihli toplantısının tutanakları takip edilecek. Tutanaklar sürpriz bir veri olmadığı gibi üyelerin faiz, enflasyon konusunda vermiş olduğu mesajlara ve bu konudaki satır aralarından alınacak detaylar doların görünümü açısından takip edilmesinde fayda var.
Teknik Analiz: Ons altın haftalık periyotta yükselen trendi üzerindeki seyrini korumakla birlikte, kısa vadeli yatay bandın üst noktasına karşılık gelen 1357$ direncine de yaklaştı. Teknik göstergeler bu periyotta fiyat ile negatif uyumsuzluk verirken direnç noktalarında ayrıca dikkatli olunması gerektiğini de söylüyor. Direnç seviyeleri üzerinde güçlü bir görünüm izlenmedikçe ons altının yukarı yönlü hamleleri zayıf kalabilir. Böyle bir durumda aşağıda 1350$ / 1342$ destek noktaları takip edilebilir.
Altın
Dirençler: 1357 / 1362 / 1370
Destekler: 1350 / 1342 / 1334
Gümüş
Direnç: 18.00 / 18.50 / 20.10
Destek: 15.60 / 14. 90 / 14.40

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.integralmenkul.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.BBurada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.