Ana Sayfa PİYASALAR Dax CFD Analizi

Dax CFD Analizi

405
Paylaş

Haftanın son işlem gününde, Avrupa endekslerinde alıcılı seyirler izliyoruz. global piyasalarda risk algısının yüksek kalmaya devam etmesine karşın şimdilik yeni bir gelişmenin bulunmaması ve belirsizliğin sürüyor olması, agresif fiyatlanmaların önüne geçmiş durumda. Ancak, fiyatlamalar üzerinde baskının devam ediyor olması, sağlıklı bir ortamın olmadığını bize gösteriyor. Avrupa endekslerinde pozitif bir tablo olması sürpriz değil çünkü dün Avrupa başta olmak üzere ABD’de pozitif kapatırken, bu sabah bu havanın Asya piyasalarına da sirayet ettiği görülmüştü. Vadeliler de, yeşiller çoğunlukta olduğu için bugün TSİ 16:30’da ABD endekslerinde de pozitif açılışlar bekleyebiliriz. Olağanüstü bir gelişme olmadıkça ve risk algısı daha da yükselmedikçe, Avrupa endeksleri bu haftayı artıda tamamlayabilir.
Teknik Analiz: DAX CFD’si yükselen trendinin üzerine sıçrayarak yukarı yönde ivmesini hızlandırıyor. Yukarıda, CFD için 12533 bölgesi en yakın direnç konumunda. Bu direncinde üzerine yükselmesi, yatay seyrini bozmasına ve yükselişinde daha da ivme kazanmasına neden olabilir. Buna karşın, yükselmekte zorlanırsa o zaman iki günlük kazançlarını geri verme ihtimalini de unutmamakta fayda var. CFD’de satış baskısı için 21 günlük üssel ortalamasına denk gelen 12245 seviyesi destek konumundadır ve bu destek noktasının altına doğru tepkiler, CFD’de geri çekilmeleri tetikleyebilir.
Direnç: 12533 / 12570 / 12600
Destek: 12390 / 12245 / 12220

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.integralmenkul.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel göörüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.