Ana Sayfa ALTIN Ons Altın & Gümüş Analizi

Ons Altın & Gümüş Analizi

145
Paylaş

Haftanın ilk işlem gününde Ons altın 1340$ – 1348$ aralığında bir seyir izlediği görülüyor. Hafta sonu ABD, İngiltere ve Fransa’nın üçlü ittifak şeklinde Suriye’yi vuruyor olmasını yeni haftada piyasalar çok sert fiyatlamadı. Bunun yanı sıra konuya dair Trump’ın bu durumun son olduğunu anımsatan sözleri ise piyasaları rahatlatmışa benziyor. Ama şunu belirtelim ki, Suriye ile ilgili süreç bitmedi. Bu nedenle ons altın halen daha 1342$ üzerinde kalmak için ısrarcı görünüyor. Günün geri kalanında önemli bir veri akışı yer almıyor. Fakat son günlerde veri bazlı hareketlerin sınırlı kalması ve haber akışlarının sıcaklığını korumasından ötürü olası gelişmelere karşı dikkatli olmakta fayda var.

Teknik Analiz: Ons altın haftalık periyotta yükselen trendi üzerindeki seyrini korumasının yanı sıra kısa vadeli yatay bandını da sürdürüyor. 1342$ destek seviyesinden kuvvet alan kıymetli metalin yukarıda 1350$ direncini aşamadığı gözleniyor. Teknik göstergelerde zayıflama belirtileri gösterirken, bu durum direnç seviyelerinde yaşanan yorulmayı açıklar nitelikte. Bu nedenle 1350$ üzerinde kalıcı seyirler izlense dahi 1357$ direnci aşılmadıkça yukarı yönlü trend zayıf kalabilir. Aşağıda ise 1342$ desteğinin altındaki seyirler düşüş eğilimini konuşmak adına önem arz ediyor.

Altın

Dirençler: 1350 / 1357 / 1362
Destekler: 1342 / 1334 / 1327

Gümüş

Direnç: 18.00 / 18.50 / 20.10
Destek: 15.60 / 14. 90 / 14.40

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.integralmenkul.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ille risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.