Ana Sayfa GÜNDEM Bahçeli’den Erken Seçim Çıkışı

Bahçeli’den Erken Seçim Çıkışı

146
Paylaş

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında 2019’daki seçimin beklenmesinin mümkün olmadığını, 26 Ağustos 2018 tarihinde erken seçimin yapılması gerektiğini dile getirdi.

Bahçeli, “Biz 7 Ağustos Yenikapı ruhuna sadığız. 16 Nisan halk oylamasının muazzez sonucuna bağlıyız. CHP, HDP, İP havanda su dövmektedir, vazgeçmelidir. Milletin iradesini tanımayan, milleti tanımaz. Aziz milletimizin tanımadığını biz hiç tanımayız. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi cumhurun namusuna emanettir. Şimdi sırayı cumhurbaşkanlığı sisteminin bütün kurumlarıyla hayata geçirilmesi almıştır. Şu şartlarda Türkiye’nin seçim için 3 Kasım 2019’u beklemesi mümkün değildir.

Önümüzde 2 seçim vardır. Ya normal tarihi beklenecek. Ya da Milli mecburiyetten dolayı seçimleri erkene çekilecektir. Bilinmelidir ki gerekli uyum yasalarının çıkarılmasının ardından MHP seçimlerin erkene aluınmasından yana takdirini kullanmaktadır. 26 Ağustos’un Malazgirt’in yıl dönümünde yeni bir zafer ruhu ile Cumhurbaşkanını seçmeli ve en makul ve mantıklı yoldur.Seçimse isteğiniz hodri meydan. Sandık er meydanıdır, mertliğin kaynağıdır. Biz meydandan kaçmadık. Türkiye’ye pusu kuranları pususunda bozalım. Tercih büyük Türk Milleti’ne aittir. Ne istiyorsak Türk Milleti içindir. Ne amaçlıyorsak Türk Milleti’nin lehinedir” dedi.