Ana Sayfa ALTIN Ons Altın & Gümüş Analizi

Ons Altın & Gümüş Analizi

190
Paylaş

Küresel piyasalarda ABD dolarının kazançlarını artırması ons altını aşağı yönde baskılamaya devam ediyor. ABD 10 yıllık tahvil faizlerinin %3 seviyesine yaklaşması, dolarda olan iyimser görünümü açıklarken, bu fiyat hareketine şu neden etkili oldu şeklinde net bir söylemde bulunmak açıkçası doğru olmaz. Daha çok son dönemde takip ettiğimiz jeopolitik risklerin minimize edilmesi, Kuzey Kore ile yapılan görüşmelerin ardından nükleer füze denemelerini kestiğini ve test sahasını kapatma planını açıklaması piyasaları rahatlatan bazı gelişmeler olarak değerlendirilebilir. Bu durum şimdilik yaşanan bu iyimser tabloyu desteklediğini ve güvenli liman kaçışlarındansa risk iştahı yüksek enstrümanlara yönelimi açıklar nitelikte. Günün geri kalanında önemli bir veri akışı yer almıyor. Olası haber akışlarına karşı dikkatli olmakta fayda var.
Teknik Analiz: Ons altın haftalık periyotta kısa vadeli yatay bandını koruyor. Bu bant içerisinde aşağı yönlü bir uzama hareketi yapan ons altın için geri çekilmelerin devam etmesi halinde 1321$ desteğine dikkat etmek gerekebilir. Yukarı yönlü tepki alımlarının zayıf kaldığı teknik analizde açıkçası direnç noktalarında yaşanacak yorgunluğa karşı dikkatli olmakta fayda var. Temel analiz direnç seviyeleri üzerindeki bir seyre imkân vermediği müddetçe direnç seviyelerinden geri dönüşlerin yaşanması muhtemel olabilir.
Altın
Dirençler: 1334 / 1342 / 1350
Destekler: 1321 / 1312 / 1306
Gümüş
Direnç: 18.00 / 18.50 / 20.10
Destek: 15.60 / 14. 90 / 14.40

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.integralmenkul.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyeede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.