Ana Sayfa ALTIN Ons Altın & Gümüş Analizi

Ons Altın & Gümüş Analizi

185
Paylaş

Ons altın, haftanın dördüncü işlem gününde 1304$ – 1318$ aralığında şekilleniyor. ABD’den bir kısım heyetin Çin’e yapılan ziyaretini piyasalar tedirginlikle karşılamış görünüyor. Ticari ilişkilerin yanı sıra gümrük vergisi tarifesine kadar görüşülecek olan bu iki günlük ziyarette olası gelişmeler piyasaların takibinde olacak. Henüz endişe yaratan bir durum sayılmamakla birlikte, risk algısı yaratacak yeni bir gündem ons altındaki kayıpların toparlanmasını sağlayabilir. Bu nedenle günün geri kalanında ikincil düzey verilerin yanı sıra olası haber akışlarına karşı dikkat etmek gerekebilir. Bununla birlikte yarın ise nisan ayı tarım dışı istihdam verisi piyasaların odağında olacak. Açıklanacak istihdam raporunda tarım dışı istihdam değişiminin yanında ortalama saatlik kazançlar tarafındaki artış ya da düşüş doların görünümü açısından önemli olabilir.
Teknik Analiz: Ons altın 1300$ destek seviyesine yakın noktalardan tepki alımları ile karşılaşmakta ve yukarı yönlü hareketini 1321$ direncine doğru hamle yapma isteğinde olduğu gözleniyor. Bu seviyenin üzerinde yerleşik seyirler oluşmadıkça ons altın yeniden destek noktalarına doğru gevşemek isteyebilir. Böyle bir durumda 1312$ / 1307$ seviyeleri destek noktaları olarak hedeflenebilir.
Altın
Dirençler: 1321 / 1327 / 1334
Destekler: 1312 / 1307 / 1300
Gümüş
Direnç: 18.00 / 18.50 / 20.10
Destek: 15.60 / 14. 90 / 14.40

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.integralmenkul.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uuygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.