Ana Sayfa ŞİRKET HABERLERİ Yapı ve Kredi Bankası Finansal Tablo Analizi

Yapı ve Kredi Bankası Finansal Tablo Analizi

229
Paylaş

Yapı ve Kredi Bankası (YKBNK) 1Ç18 Finansal Sonuçları: 2018 yılı beklentileri revize edilirken, 2020 strateji ve hedefleri açıklandı (+)
” Yapı Kredi Bankası 1Ç18 için bizim tahminlerimizin %17,0 Research Turkey konsensüs tahminlerinin %14 üzerinde 1,24 mlr TL (çeyreksel +%41, yıllık +%24) net kar açıkladı. Beklentimizin üzerinde gerçekleşen net faiz ve net & ücret komisyon gelirleri ile net kar tahminimizin üzerinde gerçekleşmiştir.
” Banka’nın 2018 yılı beklentilerini yukarı yönlü revize etmesinin yanı sıra, sermaye pozisyonunun güçlendirilmesi dahil olmak üzere banka finansallarının zayıf olduğu bazı alanlarda iyileşme sağlayacak 2020 hedef ve stratejilerini açıklamasını olumlu karşılıyoruz. Bu gelişmeler orta-uzun vadede hem banka finansallarını hem de hisse performansını olumlu etkilemesini bekliyoruz.
” Son 1 aylık dönemde Yapı Kredi Bankası hisselerinin BIST-100 endeksine göre %1,5 daha iyi, banka endeksine göre ise %6,2 daha iyi performans sergilediği görülmektedir. Yapı Kredi Bankası için 4,61 TL hedef fiyat ile kısa vadede “Endekse Paralel Getiri”, Uzun Vadede ise “TUT” önerimizi koruyoruz.

Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.Ş

Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.